Prodej RD ul. Zákostelí, Havířov

Jedná se velký prostorný dům 4+2 a možností vybudování podkroví na další pokoje nebo byt

VÍCE O NEMOVITOSTI

Ve výhradním zastoupení tří majitelů si dovoluji Vám představit samostatně stojící rodinný dům, vedlejší stavby (hospodářskou budovu), garáž, kůlnu a pozemky. Tato nemovitost leží v jižní části Bludovic za pravým břehem řeky Lučiny, ve velmi pěkné a klidné lokalitě, v rozptýlené rezidenční zástavbě, ve slepé ulici na konci. Díky konfiguraci okolního terénu je zřejmé, že je dům mimo záplavové území. Dům je vhodný pro větší rodinu, nebo jako zázemí pro někoho, kdo má rád koně či jiná zvířata. Bydlení v něm je tak velmi klidné a s dostatkem soukromí.

Dům byl postaven okolo roku 1925, přesný rok není možné spolehlivě doložit. Dům je po dobu své existence průběžně udržován, dispozice je původní, některé místnosti byly modernizovány. Dům je k dnešnímu dni plně obyvatelný, ale pro splnění současných nároků moderního bydlení by musel projít  zásadní a celkovou rekonstrukcí, neboť za posledních 20 let nedošlo k žádné zásadnější rekonstrukci. Dílčím problémem je pouze vzlínající vlhkost, která je způsobena s největší pravděpodobností časovou degradací hydroizolace spodní stavby. 

Pozemek  je převážně rovinatý, má ne zcela pravidelný tvar. K domu je možné počítat s pozemkem o celkové výměře 1064 m2 nebo dle dalších dvou variant až do výměry přes 2000 m2 (viz obrázky níže ve Stará dokumentaci) podle požadavků kupujícího.

Zastavěná plocha domu je 197 m2, objekt je částečně podsklepený (obestavěný prostor 1.PP - 115 m2), jednopodlažní (podlahová plocha 1.NP - 142 m2) s půdním prostorem ( obestavěná plocha 175 m2). Zdivo smíšené o tloušťce 45-50 cm, střecha valbová, krytina osinkocementová, krov dřevěný, venkovní omítky bryzolitové, vnitřní omítky štukové vápenné, podlahy betonové a na tom položeno PVC nebo dlažba, v některých místnostech dřevěné a na nich koberce. Schody do sklepa betonové, na půdu dřevěné. Půdní prostor již betonové podlahy, střecha nezateplena.

Vodovodní přípojka vedena po pozemku parc.č. 1118/2 v PVC trubce DN 80, do domu pak DN 25. Od vodoměru jsou do kuchyně vedeny plastové trubky na vodu k bojleru a jedné užívané kuchyně, zbytek domu je v pozinkovaných trubkách. Odpady z kuchyní, koupelny a WC svedeny do bezodtokové žumpy. Dle mapky situace ze SVMaK je jasné, že v dané lokalitě dosud není vedena kanalizace. Plynová přípojka DN 40mm se nachází na hranici pozemku za plotem v zahradě. Elektřina je rozdělena na dvoje samostatné hodiny, je tažena v hliníku, přívod zavěšený kabel 4xAL16, starší 30-let, 230V/380V. Ohřev vody řešen elektrickým bojlerem. Vytápění domu je odpojeno, bývalo centrální s napojením na kotel na tuhá paliva a litinové radiátory, které dosud zůstaly. Okna jsou dvojitá kastlíková dřevěná.

Sklepní prostory se skládají z mnoha skladovacích místností, technického zázemí - kotelna, sklad na uhlí či dřevo, brambory a jinou zeleninu, zavařeniny. Také je možné je využít jako dílničky, neboť stropy ve sklepě jsou klenbové a výška stropů je zde 2,30 m, ale není možné dostatečně zajistit denní osvětlení, elektřina a osvětlení umělé funguje. Součástí sklepních prostor je i garáž na jeden osobní automobil, která je přístupná z vraty z venku i z domu.

V přízemí se nachází 2 bytové jednotky naproti sobě se samostatnými měřidly na elektřinu. Do domu se vstupuje přes zádveří, navazuje na velkou prostornou předsíň, v níž se na kraji nachází skříň s velkým množstvím úložného prostoru. Předsíň rozděluje půdorysně dům na dvě podobné části. V předsíni se nacházejí skříně . V jedné polovině domu je kuchyň s novější kuchyňskou linkou a sporákem na propanbutan. V druhé polovině je kuchyň bez kuchyňské linky, za to jsou tam zachovalá kachlová kamna, která mohou velmi snadno vytopit i celý byt. Obě kuchyně jsou průchozí do dvou protilehlých pokojů. V severní části navazuje na kuchyň menší spíž. Z chodby pak vedou dveře na půdu. Na této straně domu je druhý vchod, zadní vchod na zahradu. I proto je společné hygienické zázemí tvořené samostatnou koupelnou s vanou a umyvadlem a samostatným splachovacím WC na konci předsíně. 

V patře domu je velký otevřený půdní prostor, který lze velmi hezky využít  po rekonstrukci krovů a střechy k vybudování dalších pokojů nebo menšího bytu. Dostatečné denní osvětlení místností lze při rekonstrukci zajistit vikýři nebo střešními okny.

Vedlejší budovy mají pevné zděné základy, pak již dřevo, sedlová střecha, osinkocementová krytina. Osobně si myslím spíše na demolici.

PŮDORYS NEMOVITOSTI

FOTOGALERIE NEMOVITOSTI

MAPA LOKALITY

3D SCAN NEMOVITOSTI

VIZUALIZACE

DOKUMENTACE K NEMOVITOSTI

DOPRAVNÍ DOSTUPNOST A OBČANSKÁ VYBAVENOST

Bludovice jsou místí částí města Havířova ležící na jihu. Vzhledem k okrajové poloze zde převažuje individuální rodinná zástavba.

Dopravní dostupnost  městské části je spíše průměrná. Hlavní dopravní tepnu tvoří ulice Těšínská na východním okraji Bludovic a na ní navazuje ul. Frýdecká, odkud můžete nastoupit na autobus (850 m od domu), jak na místní, tak rovněž meziměstské linky. Železnice touto částí neprochází. Kolem domu vede cyklostezska a stezka pro chodce ve směru ke kostelu sv. Markéty. 

V Bludovicích je k dispozici prakticky veškerá základní občanská vybavenost, 600 m od domu je Mateřská a základní škola, přes 1,3 km pak Lidl, sportovní hala Vítek, Kaufland, lékarna, restaurace a mnoho dalšího. Vyšší OV je pak dostupná ve zbytku města.

Nejsou zde situovány žádné významné průmyslové podniky, pouze několik menších zemědělských a výrobních objektů.

TIPY NA VÝLETY

 • Kotulova dřevěnka

  Skanzen, Hálkova 1322/18a, Havířov - Podlesí, Česko

 • První havířovský minipivovar

  Pivovar, Selská 1589/8a, Havířov - Město, Česko

 • Výstavní síň Muzea Těšínska Musaion

  Muzeum, Pavlovova 583/2, Havířov - Město, Česko

 • Přírodní památka Žermanický lom

  Chráněné území, Žermanice, Česko

 • Žermanický park

  Zahrada, park, Žermanice, Česko

 • Památník životické tragédie

  Muzeum, Padlých hrdinů 220/47a, Havířov - Životice, Česko

ENERGETICKÁ HODNOTA BUDOVY

třída G- nbehospodárná

KUPNÍ CENA 

3.500.000,- Kč

MAJITELÉ SI VYHRAZUJÍ PRÁVO VYBRAT SI NEJVÝHODNĚJŠÍ NABÍDKU. V případě většího počtu zájemců o tento dům, budeme vybírat zájemce formou aukce.

V případě zájmu mě kontaktujte: 

Máte-li podobnou nemovitost, a uvažujete o jejím prodeji, tak neváhejte a volejte nebo pište