Lidsky, vstřícně a proto profesionálně 
cs

RD 4+2 Dolní Lutyně

Tento rodinný dům je momentálně využíván dvěma rodinami, ale je možné využití jako 5+1

Více informací o nemovitosti

Nabízím k prodeji rodinný dům o dvou bytových jednotkách o velikosti 2+1, společnou chodbou a sklepními prostory. Dům se nachází v klidné části obce nedaleko náměstí.

Dům je celopodsklepen Jsou v něm umístěny kotel na tuhá paliva a plynový kotel, elektrický bojler. Oba by potřebovaly vyměnit, ale plynovým se dosud vytápí celý dům. Mnoho místností sloužících jako sklady a úložné prostory. Při deštích se díky poloze domu do sklepu dostává voda, kterou je nutno odčerpávat. Na základě konzultace se stavební firmou by bylo nejlepší, natáhnout kanalizační trubky od otvorů na čerpadla a svést všechnu vodu ven do zádržné nádoby na dešťovou vodu. Poté je možné ji využít na zahradu nebo zpět do domu na splachování WC nebo po filtraci jako užitkovou vodu do koupelen. 

V domě je provedena částečná rekonstrukce, výměna oken za plastová, v horním patře koupelna a kuchyň. Rozvody vody a elektřiny dosud původní, v udržovaném stavu.

Otopná plocha domu je ccá 180 m2, zastavěná plocha a nádvoří 314 m2, k domu náleží lesní pozemek o výměře 589 m2 a vodní plocha 2445 m2 (mokřiny). Celková plocha pozemků činí 5105 m2. Pozemek je oplocen. Zastavěnou plochu tvoří dále hospodářská budova a samostatná garáž.

Zdivo smíšené, střecha sedlová, členitá, ohřev vody zajištěn bojlerem.

V případě zájmu můžeme pomoct s vyřízením dotace jak na Děšťovku, tak kotlíkovou - tepelné čerpadlo, a jiné, vše dle projektu.

Ráda Vám s vyřízením financování pomohu a najdeme nejlepší řešení podle Vašich možností.

Půdorys nemovitosti

Fotogalerie

Mapa lokality

3D scan nemovitosti

Dopravní dostupnost a občanská vybavenost

Dolní Lutyně (do roku 1946 Německá Lutyně) je hornoslezská obec v okrese Karviná. Obec Dolní Lutyně se rozprostírá na území Ostravské pánve, v nížině řeky Olše východně od Bohumína. Svým severním okrajem hraničí s Polskem. Sídelní strukturu tvoří dvě dříve samostatné obce Dolní Lutyně a Věřňovice, které byly sloučeny v roce 1975. Krajina ve které obec leží, je mírně zvlněná. Nejvyšší část obce se nazývá Výšina, na protilehlé straně se nachází místní část Zbytky. Největším vodním tokem je řeka Olše.

Škola, školka, pošta, pizzerie, pivnice, hruška, kulturní dům, pekárna,čerstvá drubež a jiná občanská vybavenost.

Kam na výlet:

Přírodní památka Věřňovice

Chráněné území - Převážně lužní les na říční terase řeky Olše. Na jaře zde vykvétá hojná populace sněženky podsněžníku. Kromě lesa patří k památce menší louka s teplomilnými rostlinami, v této oblasti ojedinělými. Roste tu například vítod obecný, len počistivý, dobromysl obecná, zeměžluč obecná. Porosty hostí na 40 druhů ptáků. O pravidelné kosení louky se stará Spolek Ekolyceum z Opavy. 

Stodola

Lidová architektura - Dřevěná stodola z roku 1803 je jednou z posledních dochovaných stodol slezského typu.

Kostel sv. Jana Křtitele

Zbudovaný ve 40. letech 18. stol. v barokním slohu. Jednolodní stavba se dvěma přilehlými kaplemi a se čtyřbokou věží, která je završená bání s lucernou v západním průčelí. Kněžiště je zakončeno užší mělkou apsidou se sakristií na východní straně a kruchtou na straně západní. V kostele se nachází zvon z 15. stol. z původní svatyně. 

Bývalý zámek Dolní Lutyně

Pozdně renesanční zámek byl postaven na přelomu 16. a 17. století, kdy panství vlastnili příslušníci rodu Taafe. V letech 1700-92 byl k původnímu zámku přistavěn nový objekt, který měl podobu barokního patrového zámku. Starý zámek začal sloužit pro hospodářské a provozní účely. Po skončení 2. světové války objekt využívalo zemědělské družstvo jako byty. Dnes je v dezolátním stavu.

Energetická náročnost budovy

Vzhledem ke stáří nemovitosti a probíhající rekonstrukci, Třída G - mimořádně nehospodárná

Cena: 2.950.000,- Kč

Kontaktujte mě!

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů pro marketing v souladu se Zásadami zpracování osobních údajů.