Prodej pozemku s bytovým domem

v Bohumíně

Dobrý den,

ráda bych Vám představila pozemek o výměře 5007 m2, na kterém stojí tento impozantní třípodlažní bytový dům se sedmi byty a půdním prostorem, dvě vedlejší stavby.

Nachází se v atraktivní lokalitě Nového Bohumína, přímo na ulici 9. května, jen pár kroků od centra města. Strategická poloha tohoto domu je nepřehlédnutelná - naproti domu se nachází Kaufland a velké nákupní centrum Retail Park s obchody jako Super ZOO, Datart a Sportissimo, a také Stavmat stavebniny.

Autobusové a vlakové nádraží jsou pár minut chůze, což zajišťuje vynikající dostupnost do širšího regionu včetně Ostravy.

Tento dům si zaslouží novou lepší budoucnost. Je skvělou investiční příležitostí s mnoha možnostmi využití a s výjimečným potenciálem růstu hodnoty. Nechte se unést možnostmi, které toto místo nabízí. 

Tento impozantní dům, který byl dokončen podle dochovaných záznamů v roce 1895, nabízí nejen historický šarm, ale také moderní potenciál. S rozlohou pozemku 5007 m2 má široké možnosti využití, můžete vytvořit kolem domu oázu klidu a soukromí s výbornou dostupností. Samotný dům disponuje třemi patry se zastavěnou plochou 424 m2 a je doplněn staršími vedlejšími stavbami, garážemi a rozlehlým pozemkem, který můžete proměnit v parkoviště a zahradní úpravou zvelebit podle vašich představ nebo nechat nájemníkům či vlastníkům bytů k užívání po částech.

Prostor za domem může sloužit budoucím nájemcům jako relaxační zóna s okrasnou zahradou, bazénem, houpačkou a altánkem, ideální pro příjemné venkovní posezení s grilem. 

Dům jako celek

V minulosti patřil tento dům a přilehlé stavby do komplexu bývalé Benziny v Bohumíně. Majitelka získala tento majetek v roce 2013. Spolu se svou rodinou a přáteli zde žila a postupně objekt renovovala a udržovala. Nicméně v posledních třech letech došlo k řadě změn a majitel se potýkal s vážnými zdravotními problémy, zejména s operacemi páteře, které ho značně oslabily. Tím se stala péče o dům náročnou a majitelka se rozhodla ho prodat poté, co se ukázalo, že není schopen dům dále efektivně spravovat a udržovat.

Tato situace způsobila, že dům začal chátrat, neboť nebyl okamžitě prodán a zůstal prázdný. I přesto, že se nyní majitel opět snaží o údržbu, nedostatek finančních prostředků a zdravotní potíže se na stavu domu podepisují.

V současné době má dům dvě patra s třemi byty v každém, sedmý byt má vlastní vstup ze zahrady, je částečně podsklepený a nabízí i prostor na půdě. Dům je napojen na kanalizaci a obecní rozvody vody, plynu a elektřiny. Během období, kdy byly byty obývány, proběhly určité renovace, jako výměna oken za plastová, instalace plynových kamen a připojení na centrální topení, což vytvořilo komfortní bydlení.

V případě zájmu o budoucí prodej či pronájem jednotlivých bytů je to možné, neboť každý byt je samostatně uzamykatelný a má vlastní přípojky na elektřinu, plyn a vodu. Rozdělení bytů je již připraveno v projektové dokumentaci a majitel je ochoten poskytnout veškeré potřebné informace ohledně vymezení jednotek a společných částí budovy a pozemku.

Přízemí

V přízemí se nachází 3 byty +1 byt s vlastním vchodem ze zahrady. Byty jsou o velikosti 3+1 (77,1 m2), 2+KK (66,4 m2), 2+1 (84,7 m2) a 3+1 (88,6 m2). Je zde možnost využití a při rekonstrukci zbudovat výstupy na zahradu z každého z těchto bytů, čímž dostanou tyto bytové jednotky přidané hodnoty pro zájemce o budoucí koupi nebo pronájem.

1. patro

V 1.patře se nachází tři byty o velikostech 3+KK (101,9 m2 vetně 12 m2 verandy), 3+1 (97,4 m2) a 4+1 (102,9 m2) Jeden z bytů je v započaté rekonstrukci, kde jsou oškrábány omítky, udělány betonové a vyztužené podlahy bez finálního povrchu. V tomto bytě je možnost využít vydobudovaného krbu v centrální místnosti pro příjemné chvíle za každého počasí. Další byt v tomto patře využívá majitel pro své potřeby.

2. Patro

V tomto patře se nachází půdní prostor, který je možné využít jako půda nebo přebudovat na obytné místnosti. Pár fotek z prostoru a z podlah a trámů.

Rekonstrukce jednotlivych bytů a společných částí domu, úprava části pozemku na parkovací místa pro budoucí obyvatele domu je vypočtena několika stavebními firmami v rozmezí 12-15 milionů Kč

Demolice stávajících budov, odvoz by vás stál ........... cca 100-300,- Kč/m3

Co říká Územní plán města Bohumína?

Dleúzemního plánu města Bohumína se dům a pozemky nacházejí v zóně Ploch smíšených obytných SO-147.

Převažující účel využítí těchto ploch je na bydlení a občanskou vybavenost. Přípustné využití je na stavbu pro podnikání u rodinného domku slučitelnou s bydlením.

Koeficient míry zastavění pozemku KZP se stanovuje na 0,5.

Koeficient min. zastoupení zeleně KZ se stanovuje na 0,40.

Výšková hladina zástavby se stanovuje pro tento pozemek max. 15m nad okolním terénem.

Dopravní dostupnost a občanská vybavenost

Dopravní dostupnost městské části je velice dobrá. Na autobusové nádraží to máte pár kroků, ze kterého se dostanete na všechny směry - Orlová, Karviná, Starý Bohumín, Ostrava, Havířov nebo 10 minutou chůzí dojdete na vlakové nádraží Bohumín.

V Bohumíně je k dispozici prakticky veškerá občanská vybavenost, 500 m od domu je Mateřská škola, přes cestu Kaufland, lékarna, restaurace, nákupní centrum, Stavebniny, Datart, Super ZOO a mnoho dalšího. Do centra města je to 10 minut chůze.

Do dnešní podoby se město integrovalo v roce 1974. Společně s Ostravou a dalšími městy tvoří Bohumín průmyslovou oblast regionu. Na jeho území působí několik významných podniků, které zaměstnávají převážnou většinu ekonomicky aktivních obyvatel nejen z Bohumína, ale také z jeho blízkého okolí. K největším prosperujícím firmám patří Bekaert, Bochemie, Bonatrans, České dráhy, Rockwool, Viadrus, ŽDB Drátovna a MS Utilities & Services.

O Bohumínu se říká, že ho po první návštěvě budete buď milovat nebo nenávidět. Žádná jiná možnost není. Možná to způsobuje množství zeleně a vodních toků, proti kterým zde stojí průmysl a s ním spojená doprava. Bohumín žije pestrým životem, který umožňuje široká sportovní i kulturní nabídka. Pohraniční Bohumín je Moravskoslezskou bránou, kterou teď společně vstoupíme do Slezska a Pobaltí. Severní zeměpisná šířka Bohumína (radnice) je 49° 54' 14,40" a východní zeměpisná délka 18° 21' 27".

Bohumín sousedí s Polskem a leží v severní části Moravskoslezského kraje, v okrese Karviná. Město má výhodnou strategickou polohu, díky které sehrává významnou roli nejen v regionu, ale také v celé republice. Nachází se totiž na křižovatce železničních tratí, na soutoku Odry a Olše a na hranici dvou států. Přirozenou hranici vytvářejí s Polskem především malebné nivy dvou řek Odry a Olše, které se v Bohumíně spojují v jednu jedinou. Město leží v ostravské pánvi a od průmyslové Ostravy je vzdáleno necelých pět kilometrů. Rozlohou zabírá Bohumín 3 109 hektarů a území, na kterém se rozkládá, je rovinaté bez větších kopců. Nejvyšší bod města je na Záblatském kopci, který se nachází ve výšce 248 metrů nad mořem. Nejnižší místo Bohumína je na soutoku Odry s Olší, kde se řeka Odra loučí s Českou republikou. S výškou 189 metrů nad mořem se jedná také o vůbec nejnižší bod Moravskoslezského kraje. Řeka Odra a její meandry se staly díky své zajímavé fauně a flóře atraktivním místem pro milovníky přírody.

TIPY NA VÝLETY

 • Aquacentrum BOSPOR Bohumín

Aquacentrum BOSPOR Bohumín je ve vzdušné vzdálenosti 3 km od obce Pudlov. Aquacentrum je součástí komplexu Bohumínského sportovního centra BOSPOR.

 • Palace in Chałupki

  Hrad, Bogumińska 30, Křižanovice, Slezské vojvodství, Polsko

 • Pěchotní srub MO-S5 "Na trati"

  Pevnost, bunkr, Bohumín - Starý Bohumín, Česko

 • Rozhledna vodojem Bohumín

  Rozhledna, Koperníkova 1215, Bohumín - Nový Bohumín, Česko

  od 28. 6. 2022
 • Kališovo jezero

  Přírodní koupání, Bohumín, Česko

 • Jezero Vrbice

  Přírodní koupání, Bohumín, Česko

 • Heřmanický pivovar

Pivovar, Fantastické hodnocení, Vrbická 614/131, Ostrava - Heřmanice, Česko

 • Zoologická zahrada a botanický park Ostrava

ZOO Ostrava - Slezská Ostrava, Česko,

   PENB - Třída G - nehospodárná

Prodejní cena

8.000.000,- Kč, cena k jednání


Máte dotaz?


Pokud máte zájem se na tuto jedinečnou nemovitost podívat osobně, nebo máte-li jakékoli dotazy, neváhejte mě kontaktovat. Jsem k dispozici kdykoliv telefonicky, přes WhatsApp nebo e-mailem.

Děkuji a těším se na Vaši zpětnou odezvu.