JITKA BIERNATOVÁ 

narodila jsem se 27. srpna 1975 v Bohumíně, momentálně žiji a pracuji v Ostravě

Ráda bych se s Vámi podělila o skutečnosti, které předcházely mé práci v realitách, jaká byla cesta k nim, jak bych chtěla dále pokračovat a kam až vedou mé cíle a sny.

CO PŘEDCHÁZELO MÉ PRÁCI V REALITÁCH

Po základní i střední škole jsem věděla, že pracovat 8 hod denně někde v kanceláři mezi čtyřmi stěnami a sedět na zadku nebude to pravé, co bych chtěla v životě dělat.

Celoživotní láska ke zvířatům, komunikaci s lidmi a chuť cestovat mě zavála na 6 let do Národního cirkusu originál Berousek, se kterým jsem procestovala Evropu a získala mnoho potřebných životních zkušeností a dovedností. Práce tam mě naučila rozpoznat chování a potřeby zvířat i lidí, vyřešit každý problém, který se vyskytl, okamžitě.

Časem jsem zjistila, že všechno jde, když se chce, a že nic není nemožné.

MÁ CESTA K REALITÁM

V roce 2006 jsem ke konci první mateřské nastoupila do realitní kanceláře jako asistentka. Postupně jsem se vypracovávala na realitní makléřku.

Sama jsem si hledala zakázky, obvolávala inzeráty v novinách, komunikovala, nabírala, fotila, popisovala, inzerovala, dělala prohlídky, připravovala rezervační smlouvy a podklady pro advokáta, až po předání nemovitosti včetně daňových přiznání k daním z převodu nemovitosti a z nemovitosti nebo z příjmu z prodeje nemovitosti. 

Po 3 letech jsem se chtěla osamostatnit, ale konkurenční doložka v mandátní smlouvě to tehdy neumožňovala. Přesunula jsem se tedy do vedlejšího oboru realit do finanční oblasti, a pak i na pár let za kolegou do stavební činnosti, kde jsme se zednickou partou dělali rekonstrukce RD a bytů. Až jsem nakonec všechno spojila dohromady.  

MÉ VIZE V REALITÁCH

Když mi téměř skončila mateřská se synem Michaelem, rozhodovala jsem se co dál. Narazila jsem na kurz Milionového makléře, který jsem v roce 2019 úspěšně absolvovala a díky němuž jsem si uvědomila, že práci realitního makléře mám velmi ráda, že jí chci dělat dál, ale jinak než doposud. Že již nechci být jen šedá myška, o které ví jen lidé z jejího okolí.

Rozhodla jsem se začít dělat reality jinak. Založila jsem si webové stránky, přidala profesní stránky na facebooku a linkedInu, začala jsem se více prezentovat na veřejnosti, více zviditelňovat na internetu, představovala jsem způsob své práce, zdarma jsem radila klientům, jak věci řešit. Dělala jsem všechno proto, aby mě lidé více oslovovali a doporučovali sami.

To co mě nejvíce charakterizuje je lidský a vstřícný přístup, umění naslouchat druhým, vcítění se do jejich situace, zjišťování potřeb a snaha je co nejvíce přiblížit. A k tomu rovněž patří profesionalita ve všech odvětvích tohoto oboru. Za svou dlouholetou praxi jsem se potkala s mnohými nelehkými životními situacemi svých klientů, kterým museli čelit.

PROČ SI MĚ KLIENTI VYBÍRAJÍ SAMI

  • Buduju si s klienty přátelské vztahy, důvěru, protože tím jim mohu daleko lépe plnit jejich potřeby. 
  • Pro úspěšný prodej či pronájem nemovitosti zvolím postupy, které jsou v tomto segmentu efektivní a vždy je s klientem konzultuji.
  • Konzultuji s dalšími realitními makléři z okolí způsoby prodeje, jejich prezentace nemovitostí i jich samotných, pomáháme si nastavit reklamy a příspěvky na sociálních sítích, a jinde.
  • Neustále se vzdělávám a tím si zvyšuji svou odbornost.
  • Neustále pracuji na prezentaci své značky, na sobě samé a svém dalším růstu.

Vždycky jsem chtěla pomáhat lidem s řešením jejich problémů. Dneska již vím, že problémy = potřeby. Dle mého názoru totiž není práce realitního makléře vždy jen o prodeji nemovitosti. Pro mě to znamená kompletní servis nejen kolem nemovitostí, ale také kolem jejich majitelů a snahy vyplnit jejich potřeby.

Každý člověk musí neustále uspokojovat své potřeby, které pro něj mají různou hodnotu. Pokud uspokojí nutné potřeby (dýchání, vyprazdňování, stravování, pití, ...) může postoupit k potřebám seberealizace. A proto se lidé neustále stěhují, spojují a rozcházejí. Uspokojují tím aktuální potřeby, které mají. Ráda jim s plněním těchto potřeb pomáhám. Ne vždycky se ale lidé chtějí svěřit s tím, co je tíží, a ne všichni makléři se to snaží zjistit. Já nepotřebuji mít prodej z každé schůzky, ale chci být pro každého svého klienta oporou, která jim kdykoliv pomůže v jejich těžkých chvílích, když si s něčím nebudou vědět rady, poradit jim nebo když si jen budou potřebovat popovídat a zjistit tak své další možnosti.

Vždycky se cítím pyšná za svou dobře odvedenou práci, když s klientem, který má radost, probereme při kávičce zpětně celý obchod, který se zdárně dokončil i přes všechny překážky, které nám vstoupily do cesty.

CO MĚ ČEKÁ V DALŠÍM ROCE?

Již v roce 2021 jsem se zapojila do projektu REALIŤÁK ROKU a umístila jsem se na 2. místě v kraji, 2. místě v okrese, a 2. místě i jako realitní kancelář. V roce 2022 jsem v projektu pokračovala, obhájila jsem 2. místo v Moravskoslezském kraji, a posunula se na 1. místo v okrese Ostrava-město.

Tato ocenění mi přinesla více zakázek a nových klientů, více nových zkušeností a tím zvýšila mou důvěryhodnost a mediální pozornost. Jsem velice vděčná za svou profesi, protože bydlení se bude řešit neustále. A já si myslím, že svou práci dělám dobře. 

Cítím respekt jak k porotě (zkouší naši odbornost, sledují naše obchody a naši práci) tak i ke všem, kteří v tomto projektu jsou zapojeni jako makléři, a také k lidem, kteří mi poslali svůj hlas nebo mi poslali referenci, kterou jsem mohla sdílet.

  • I nadále budu pracovala tak, jak to velí mé srdce a mé svědomí

  • Pořád se budu snažit pomáhat lidem, prodávajícím i kupujícím, zvlášť v této, pro některé nelehké době

  • Pořád se budu snažit pomáhat lidem z oboru, kteří by po mně chtěli radu či pomoc

  • Stále se budeme snažit dělat pro klienty ty, dle našeho názoru, nejmodernější a nejúčinnější postupy, které budou prodávajícím zajišťovat zajímavý finanční obnos a kupujícím zhodnocovat investované peníze do nemovitostí.

  • Neusnu na vavřínech, ale ani nespychnu. Zůstanu sama sebou.

MÉ MOTTO

"Potřeby prodávajícího nebo kupujícího jsou pro mě vždy na prvním místě."

Dříve a vlastně i nyní se řídím podle výroků:

"Problémy jsou od toho, aby se řešily" "Nic není nemožné" "Všechno jde, když se chce" "Slova "nejde to" neznám"

Dneska už vím, že pro realitního makléře je nejdůležitější zjistit potřeby klienta, ať již prodávajícího nebo kupujícího. Klient vždy musí vědět, že jedná s profesionálem, který ví, co dělá. 


  Zavolejte si o schůzku ještě dnes.

Tel. +420 733 726 910 i sms

Chcete rychle, dobře, bezpečně a za nejvyšší možnou cenu prodat svou nemovitost? Chcete, aby byla prezentována těmi nejmodernějšími technologiemi? Chcete, aby Vaše nemovitost měla vlastní stránku a byla na sociálních sítích šířena rychlostí blesku se zaměřením na tu správnou cílovou skupinu zájemců? 

UKÁZKA MAPY MNOU PRODANÝCH NEMOVITOSTÍ

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů pro marketing v souladu se Zásadami zpracování osobních údajů.