ČLÁNKY

Zde najdete všechny novinky, které mohou být užitečné

"Moji rodiče měli po dobu svého života dobré vztahy se sousedy na chatě, proto jim otec pomohl s vyhloubením studny na jejich pozemku, přičemž se domluvili, že ze studny bude moci odebírat vodu i naše rodina. Chatu jsem po otci zdědil. Mé vztahy k sousedům sice již nebyly tak vřelé jako za otcova života, ale vodu jsem bez problémů z...

V současné době projednává Parlament ČR vládní návrh zákona na zrušení daně z nabytí nemovitých věcí, která je upravena zákonným opatřením senátu č. 340/2013 Sb., a která od 1. 1. 2014 nahradila daň z převodu nemovitých věcí.

Nové výstavbě se stále daří, ke slovu se v jarním a letním období dostávají i nejrůznější přístavby a rekonstrukce. Je možné na výstavbu využít dotace? A můžu o dotace žádat i v případě, když se nejedná o novostavbu?

Už jste někdy slyšeli pojem pasivní dům? S touto terminologií se můžete setkat již několik let. S její velkou popularitu pomohla i legislativa v roce 2008, kde vznikl předpis požadavku poklesu emisí CO2 a zvýšení podílu obnovitelných energií u obojího o 20% do roku 2020. Mnoho lidí se tedy rozhodlo právě pro pasivní dům.