ČLÁNKY

Zde najdete všechny novinky, které mohou být užitečné

I když ceny nemovitostí stále rostou, zažívá trh nemovitostí několik zásadních změn. Jednou z nich je pokles zájmu o pronájem nebytových prostor a tím rovněž i pokles cen nájemného. Co můžeme čekat do budoucna?

Na podání daňového přiznání z nemovitosti je čas jen do konce měsíce ledna 2021. Letos máme na podání daně z nemovitosti trochu více času kvůli covidu, ale doporučuji to neodkládat. V některých případech je ovšem možné využít výjimky.

Když se začátkem roku začaly objevovat první zmínky o koronaviru, nikdo nedokázal předpovědět, jak se bude realitní trh vyvíjet. Krátkodobý propad zaznamenaly během "první vlny" realitní kanceláře a developery, avšak k jiným výkyvům nedošlo.

U některých majitelů nemovitostí je vidět váhání, zda nabídnout nemovitost k prodeji právě teď. Ano! Existuje riziko, že se ceny nemovitostí budou snižovat. Je třeba využít aktuální zvýšené poptávky po nákupu nemovitostí.

V případě darování nemovitosti se jedná o bezúplatný převod vlastnického práva k nemovitosti.

Zájemci o hypotéky díky novému zákonu mohou ušetřit hned dvakrát - nebudou muset platit daň z nabytí nemovitosti, a zároveň jim zůstane možnost odečíst si úroky z hypotéky z daní.