NEBANKOVNÍ HYPOTÉKA

01.03.2020

Ve zkratce

Co je to vlastně nebankovní hypotéka? A v čem se liší od klasické hypotéky, kterou si můžete sjednat v bance?

Mluvíme-li o nebankovní hypotéce, pak máme na mysli klasickou americkou hypotéku, kterou lze rovněž sjednat v kterékoli hypoteční bance. Největší rozdíl spočívá ve způsobu vyřízení - v bance se může celý proces protáhnout na několik týdnů i měsíců, ale v nebankovní společnosti trvá vyřízení hypotéky jen několik dní. Potřebné finance tak můžete mít k dispozici poměrně rychle.

Nebankovní hypotéka je pojem, který si s radostí v hlase hláskuje stále větší počet lidí - a rozhodně se není čemu divit! V mnoha případech představuje úplně poslední možné řešení, díky kterému můžete získat finance potřebné pro realizaci vlastního bydlení. Nebankovní hypotéka je poskytována nebankovními institucemi, které se na rozdíl od těch bankovních při sjednávání úvěru neohlíží na registr dlužníků ani se nezajímají o bonitu jednotlivých žadatelů.

Nebankovní hypotéka, aneb řešení i pro ty, které banka odmítla

Ať už si chcete pořídit rodinný domeček, koupit nový byt nebo plánujete rekonstrukci stávajícího bydlení, musíte počítat s vyšší finanční investicí. Ne každý ale může brát z vlastní kapsy nebo se spolehnout na finanční rezervu. Nejčastějším řešením je hypotéka, o kterou můžete zažádat v kterékoli dostupné bance - v dnešní době tento finanční produkt poskytuje drtivá většina známých bankovních společností. Ne všem žadatelům je ale pro poměrně náročné podmínky vyhověno a mnozí tak z banky odchází s nepořízenou. V takovém případě přichází na řadu nebankovní hypotéka, která nabízí finanční pomoc i těm, před kterými v bance zavřeli dveře.

Jaké jsou podmínky nebankovní hypotéky?

Dobrou zprávou je, že nebankovní hypotéka není vůbec náročná na podmínky pro sjednání. Zatímco v bance musíte dokládat příjem a celou řadu dalších listin, podřídit se můžete i prověření v registru dlužníků, u nebankovní hypotéky se s ničím podobným nesetkáte. Nebankovní hypotéka vám bude poskytnuta i v případě, kdy se vaše jméno vyskytuje v registru, nebo máte exekuci na nemovitost. Díky této skutečnosti na tento finanční produkt dosáhne daleko více žadatelů.