Právní servis je důležitý

31.03.2020

Prodáváte věc - majetek, který má ve vaší rodině zřejmě největší hodnotu. To není žádná legrace. Smlouvy stažené z internetu, právník, který se nespecializuje na nemovitostní právo, neznalost množství detailů při převodu peněz i nemovitosti... to vše je hazard s vašimi penězi.

Výsledek? Nejednou se stalo, že prodávající neměl ani peníze, ani nemovitost a zůstali mu jen soudní tahanice. A co doporučuji?

Vyhledejte makléře - odborníka, za kterého "mluví" výsledky a spokojení klienti. Sjednejte si s ním schůzku na 30 minut, ať Vám prozradí, co dnes znamená úspěšně prodat nemovitost. Zjistěte si nejdříve vše potřebné a pak se určitě správně rozhodnete. Stejně jako na opravu auta, nebo stavbu domu i na prodej nemovitosti si vyberte odborníka, který nese zákonnou odpovědnost za své služby.

Nám připravuje veškerou smluvní dokumentaci akvokát, který má již dlouholeté zkušenosti z převody vlastnických práv všech druhů nemovitostí, zná velmi dobře legislativu a nejednomu mému klientu pomohl, vždy, když bylo zapotřebí (složená záloha v jiné realitní kanceláři a neochota RK prostředky vrátit, špatné smlouvy, úpravy smluv, ....)

S ním spolupracujeme rovněž i při úschově peněžních prostředků. Úschovu finančních prostředků by měl zajišťovat advokát, notář nebo banka. U poskytovatele "depositního účtu" se vždy uzavře Smlouva o úschově, ve které se přesně určí tok finančních prostředků po zavkladování kupní smlouvy na příslušném katastrálním úřadě. Nemůže se tudíž stát, že
prodávající příjde o nemovitost a nedostane peníze, nebo naopak kupující zaplatí peníze nedostane nemovitost. Trvejte na tom, aby finanční prostředky neležely u realitní kanceláře.
Nejednou se stalo, že pro pohledávky realitní kanceláře nebyla kupní cena vyplacena.