Vynechte "kamarádské" rady

31.03.2019

Nejčastější chybou je úvaha "čím více makléřů, tím pravděpodobnější prodej za více".

Pokud zájemci vidí, že nemovitost nabízí více společností, je to pro ně jasný signál, že mohou na každého makléře tlačit s cenou a spekulovat. Zájemce zavolá pěti makléřům a vydává se za pět různých zájemců. Vy to nemáte šanci poznat. Jediný výsledek je, že máte pocit, že o nemovitost má zájem pět lidí a všichni chtějí slevu.

Jakmile má prodej na starosti jeden makléř, máte vše jasně pod kontrolou. Pozor! Nejnižší provize není zárukou prodeje za nejvyšší cenu. Neušetříte. Profesionálové mají svou cenu. Když se budete rozvádět, taky si nenajmete nejlevnějšího advokáta. Nebo snad ano?

Výsledek? Vaše nabídka bude vyvolávat pochybnosti u zájemců, makléři se nebudou maximálně snažit...


Prodej nemovitostí je jako fotbal. Všichni si myslí, že tomu rozumí. Neřešte tento problém v hodpodě nebo u holiče. Nedejte, prosím, na "přátelské" rady, že to nejlépe prodáte tak či onak, že soused prodal tak a tak... Když totiž požádáte kohokoli o radu, dotyčný má snahu vám na to "něco" povědět. Dobrý přítel by vám ale měl říci "já tomu nerozumím, sejdi se s někým, kdo v tom dělá".

Výsledek? Za "dobré" rady dotyčný nenese zodpovědnost. Chyba, kterou uděláte při prodeji nemovitosti, Vás může stát velké peníze.