PRODÁNO RD 5+1 Klimkovice

Samostatně stojící rodinný dům zkolaudovaný v roce 2006, který byl přestavěn z původního staršího menšího domu.

Více o nemovitosti

Představuji Vám velmi útulně a romanticky vyladěný, tichý rodinný dům s velkou udržovanou zahradou, podsklepený, patrový. Tento dům je díky solárním konektorům téměř soběstačný.

Zastavěná plocha domu je 150 m2, plocha zahrady 1353 m2 a příjezdová komunikace 133 m2. Užitná plocha domu činí cca 300 m2. Na pozemku jsou ovocné stromky, okrasné keře, studna na zalévání zahrady (připraveno na připojení koupelny s WC a sklepní kuchyňky) a za domem velmi pěkně udržovaná skalka. Celý pozemek je oplocen.

V suterénu domu je udržovaný a příjemný sklepní prostor - kuchyňka, sklad, kotelna, a další skladovací prostory. V 1.NP se nachází, předsíň, šatna, chodba, dřevěné schodiště do patra i do sklepa, prostorná kuchyň a obývací pokoj, koupelna a WC, komory a úložný prostor. Ve 2. NP jsou pak podkrovní pokoje a místnosti sloužící jako šatny a sklady.

Zdivo smíšené, okna dřevěná eurookna - normální a balkonová okna, podlahy beton a dřevěné, na nich plovoucí podlahy nebo koberce, stropy v podkroví ze sádrokartonu, zateplená střecha. 

Dům je napojen na obecní vodovodní i kanalizační síť, elektřina je v mědi 230/380V, plyn na hranici pozemku, vytápění domu je částečně podlahové, ústřední topení napojeno na kotel LAZAR - palivo peletky - se zásobníkem. Ohřej vody bojlerem. Na střeše domu jsou umístěny solární panely, které zásobují dům energií, a přebytečnou energii umísťují do zásobníku. Střecha domu je sedlová, tašky.

Půdorys nemovitosti

Přízemí

Podkroví

Jiný pohled na celou nemovitost

Fotogalerie

Mapa lokality

3D scan nemovitosti

Dopravní dostupnost a občanská vybavenost

Klimkovice jsou malé slezské město při jihozápadním okraji Ostravy na nejvýchodnějších výběžcích Nízkého Jeseníku a na okraji Ostravské pánve. Ačkoli město leží v těsném sousedství Ostravy, nemá průmyslový charakter. Žije zde přibližně 4 500 obyvatel. 

Klimkovice jsou proslulé díky lázeňskému areálu, který podobně jako Priessnitzovy lázně v Jeseníku neleží ve městě, ale trochu stranou, v lesnaté krajině na úpatí Nízkého Jeseníku. V krásné přírodě s výhledem na Beskydy vás ani nenapadne, že jen pár kilometrů odtud kypí životem rušná Ostrava. 

Veřejná hromadná doprava je v současnosti zajišťována jak ostravským dopravním podnikem (autobusové linky 53 a 64) tak příměstskými linkami provozovanými společnostmi Transdev a ČSAD Vsetín.

Územím města prochází dálnice D1, která zde prochází z části tunelem. Na dálnici se nachází exit 349, kterým prochází silnice II/647 ve směru od exitu Bravantice přes Josefovice, Klimkovice a Václavovice na Porubu. Obcí dále prochází silnice II/478 na Polanku nad Odrou.

Veškerá občanská vybavenost - obchody, zdravotní středisko, lázně, pošta, městský úřad, dobíjecí stanice ČEZ, turistické informační centrum, kino Panorama, restaurace, pizzerie, hostinec, a jiné

V obci jsou dostupné všechny inženýrské sítě - elektřina, voda, plyn, kanalizace.

Zámek v Klimkovicích byl vybudován ve 2. polovině 16. století jako renesanční čtyřkřídlý zámek na místě bývalé středověké tvrze. Z původní renesanční stavby se dochovalo pouze kamenné schodiště s toskánskými sloupky a dispozice přízemních prostor. Rozsáhlou rekonstrukcí prošel zámek v roce 1854, kdy projekt stavby řídil stavitel Ignác Kloss. Jeho výzdoba a úprava má tudíž souvislost se Zámkem v Novém Jičíně. V roce 1945 postihly zámek kruté časy, neboť celý vyhořel a byla nutná kompletní rekonstrukce. V současné době zde sídlí ve 2. patře pobočka muzea s několika expozicemi: Příroda Poodří, Dějiny města a Pamětní síň Heleny Salichové. V muzeu se dozvíme něco o historii města Klimkovice, od doby jeho vzniku až do 20. století, o kouzelné Chráněné krajinné oblasti Poodří nebo o regionální malířce Heleně Salichové.

Prostor městského parku je ve všech ročních obdobích oázou poklidné a romanticky podmanivé přírody, je to hlavně z toho důvodu, že park tu je pro širokou veřejnost dosažitelný jen pár desítek metrů od rušného prostředí městského centra. 

Klimkovice byly od roku 1911 spojeny s Ostravou parní železnicí, kterou od dvacátých let 20. století nahradily na témže tělese elektrické tramvaje provozované Společností moravských místních drah (SMMD). Po utvoření DPMO v roce 1949 byla pod něj začleněna i tato dráha a pod jeho hlavičkou fungovala až do noci z 31. prosince 1977 na 1. ledna 1978, kdy dojela poslední tramvaj do Ostravy. Po dráze se zachoval především násep a dále několik můstků. Nádražní budova v Klimkovicích slouží jako bytový dům. Na tuto dráhu vzpomíná i klimkovická spisovatelka Jarmila Glazarová ve svém stěžejním díle Roky v kruhu. 

Energetická náročnost budovy

V současné době se připravuje průkaz energetické náročnosti budovy. I když jde o budovu kolaudovanou v roce 2006, je velmi dobře izolovaný, je zde nutno uvést zatím třídu G.

Cena nemovitosti:  6.500.000,- Kč

(v případě více zájemců - výběr formou aukce nejvyšší nabídce)

Kontaktujte mě