RD 6+2 Slavkov pod Hostýnem

Řadový rodinný dům se 2 bytovými jednotkami, zahrádkou, a garáží

Více o nemovitosti

Nabízím Vám starší řadový RD se 2 bytovými jednotkami 4+1 a 2+1, garáží a nevyužitým půdním prostorem. Nepodsklepeno. Nachází se v malebné vsi Slavkov pod Hostýnem, která se rozkládá na západním úpatí Hostýna, ve Zlínském kraji, v okrese Kroměříž. Do katastru obce náleží i hradisko Chlum. 

Dům je v udržovaném stavu, elektřina částečně v mědi 230/380V, vytápění kombinované - plynový kotel i kotel na tuhá paliva napojeno na ústřední topení v celém domě. Lze rovněž vybudovat krby.

Voda z obecního vodovodu, odvod odpadních vod sveden do obecní kanalizace, voda vedena částečně již v plastu (rekonstruováno před ccá 2 lety) Teplá voda z bojleru elektrického.

Střecha sedlová, plechy, částečně tašky, krovy v dobrém stavu, do domu neteče. Okna dřevěná, kastlíková.

Dům je spíše určen k rekonstrukci, ale je možnost okamžitého bydlení, nebo jako investice k pronájmu.

Fotogalerie

Mapa lokality

Energetická náročnost budovy

Nehospodárná - třída G  

Cena nemovitosti  = 2.500.000,- Kč

při rychlém jednání možnost slevy

Občanská vybavenost a dopravní dostupnost 

Jméno Slavkov dostala ves snad podle osobního jména prvního držitele vsi Slavka. Přídomek pod Hostýnem získal Slavkov až v roce 1924 ministerským výnosem ze 17 listopadu a to na základě žádosti tehdejšího starosty Aloise Černockého. I když první dochovaná písemná zmínka o této vsi pochází z roku 1349, není pochyb, že lidé zde žili od pradávna, jak to dokazují archeologické nálezy přímo ze Slavkova, kde byla nalezena bronzová sekyrka Lužické kultury či mlat lidu se šňůrkovou keramikou. Kostrový hrob, který byl nalezen v místech naproti školy, dokazuje osídlení v době Latenské. Daleko více archeologických nálezů pochází z blízkého Sv.Hostýna, kde je doloženo osídlení Kelty, kteří na Sv. Hostýně vybudovali mohutné opevnění, jehož pozůstatky včetně valu, ve kterém se nachází Slavkovská brána vidíme dodnes. Z historických památek se ve Slavkově pod Hostýnem dodnes dochovala kaple a zvonice, nedaleko obecního úřadu stojí pomník padlým.

Slavkov pod Hostýnem má zajímavou polohu na rozhraní mezi Hanou a Záhořím, s krásným rozhledem na širokou rovinu Hané, k níž se národopisně přiklání. Na jeho východní straně se rozprostírá přírodní park Hostýnské vrchy. Katastr obce má značně protáhlou podobu. Od nejvyššího místa na východním kraji katastru "Pod valy" na Hostýně až po nejzápadnější konec měří přes 3 700 m.

V obci Slavkov pod Hostýnem se nachází veřejný vodovod i plynovod, mateřská škola, základní škola pro první stupeň, knihovna, kulturní zařízení, domov s pečovatelskou službou, víceúčelové hřiště a další občanská vybavenost.

Ze spolků v obci Slavkov pod Hostýnem fungují dobrovolní hasiči, myslivci a občanské sdružení Slatina. Ročně se zde koná několik kulturních a společenských akcí, například plesy, den žen, dětský den, vánoční setkání atd.

Dopravu do obce zajišťují autobusové spoje. 

Kontaktujte mě