BYT 3+1 UL. 1.MÁJE, ROŽNOV POD RADHOŠTĚM

Hledáte byt v srdci Valašska? Tento byt plní všechny představy a potřeby klientů, kteří chtějí pohodlně bydlet a zároveň být v centru hor.

FOTOPŘÍBĚH BYTU

VÍCE INFORMACÍ O BYTĚ

Byt se nachází v cihlovém domě, ve 3. patře ze 3. bez výtahu (nad bytem je půdní prostor, ten by se po souhlasu celého SVJ dal odkoupit a udělat tak etážový byt). Jedná se o velmi atraktivní a žádáné bydlení na ulici 1. Máje v centru Rožnova pod Radhoštěm. U domu je pozemek města, který je rovinatý, zatravněný, pěkně udržovaný s rostlými starými stromy, vybízející k odpočinku nebo pikniku, fotbalu nebo tenisu, a jinému trávení volného času s rodinou.

Dům je ve správě Společenství vlastníků čp. 1319-1320, IČ: 26809249, které vzniklo v červenci 2000. Od té doby se provedla revitalizace domu v rozsahu nové fasády, plastových oken v celém domě, vstupní dveře, schránky, výmalba a udržba společných prostor domu a okolí. Na revitalizaci byl v roce 2017 čerpán úvěr z ČSOB, a.s.

Dům je napojen na obecní vodovodní a kanalizační řad.

Byt je velký, prostorný, dispozičně velmi příjemně a útulně řešený. Disponuje užitnou plochou 65,8 m2, balkonem 2,48 m2, sklepní místností 11,97 m2. Je po kompletní rekonstrukci - rozvody elektřiny v mědi, rozvody vody a odpadů v plastu, nový sprchovací kout.  Okna bytu jsou orientována na dvě světové strany, na severní stranu má okna kuchyň a dětský pokoj, na jižní stranu obývací pokoj a ložnice.

Kuchyňská linka v netypickém tvaru písmena S s vestavnými spotřebiči - mikrovlná trouba, eletrická trouba, sklokeramická varná deska, myčka nádobí a mnoho úložného prostoru. V kuchyni je položena dlažba. V předsíni a na WC je PVC lino, v koupelně betonová podlaha s nátěrem. WC a koupelna má místo obkladů betonovou stěrku ručně natahovanou majitelem. I když je koupelna malá (2,18 m2), díky jejímu řešení se do ní vešla i pračka. WC (0,95 m2) má k dispozici malé umyvadélko na opláchnutí rukou. V pokojích (20,16 + 15,96 +12,54 m2) jsou plovoucí podlahy, nové omítky na stěnách i stropech. V obývacím pokoji je zabudován krb s nově vyvložkovaným komínem. Ten byl používán pouze v době příznivých klimatických podmínek pro dostatečný tah kominu, tak aby se kouř nešířil v bytě. Byt začal pronajímat, a nájemníci využívali tepla dodávaného.

Obrovskou výhodou tohoto bytu je bezpečný, suchý a velký sklep vhodný jak pro skladování drahého sportovního vybavení (jízdní kola, lyže apod.) tak i možnost zřízení vlastní tělocvičny či posilovny.

Poplatky spojené s bytem jsou ve výši 6.800,- Kč (za teplo, studenou a teplou vodu, fond oprav), elektřina je hrazena samostatně. V případě používání krbu je nutná každoroční revize komínu.

DOPRAVNÍ DOSTUPNOST A OBČANSKÁ VYBAVENOST

V okolí domu je lehce dostupná lékárna Dr.Max, Úřad práce, Domov mládeže při SŠZaP, 2x MŠ, ZŠ, pošta, 2x dětské hřiště, pivnice, FOODI PIZZA, cukrárna VYPEČTO.CZ, potraviny Albert, Chlebel, Hruška, pekárna Lešněnka, LA VIDA CUBANA, Fenix Club.

Autobusové zastávky v okolí jsou dvě Zemědělská škola (linky 663,650) a Pod Písečnou (linka 650). V dosahu je autobusové i vlakové nádraží, které Vás odveze všemi směry. U nich najdete LIDL, DM a ROSSMANN drogerie, Dr.Max a BENU lékarny, Kaufland, Sportisimo, Petyšo sport (cyklo) a čerpací stanici OMV a nabíjecí stanici PRE.

Za řekou Rožnovská Bečva pak najdete Tenis training camp při ZŠ, ZUŠ, Fontánku, hudební altánek, městskou knihovnu, Městský park s dětzským hřištěm a petangem, amfiteáter, Pohádkové lázně, Rožnovský pivovar, Hotel IN Spirit, Málkovu čokoládovnu, Rožnovské pivní lázně, Sokolovnu a mnoho dalšího pro turisty i občany města.

VÍCE O MÍSTĚ, KDE BUDETE BYDLET

Rožnov pod Radhoštěm bylo kdysi dřevěné městečko, milé a rázovité, voňavé dřevem letitých jedlí, ze kterých bylo postaveno. Rozkládá po obou březích řeky Bečvy. Ještě počátkem dvacátého století zde byly v malebném údolí na úpatí památné hory Radhošť světově proslulé klimatické lázně. V posledních desetiletích se Rožnov pod Radhoštěm proměnil v moderní turistické, kulturní, obchodní a průmyslové centrum. Město je obklopeno sluncem prozářenými loukami, modrými horami, stráněmi vonícími jalovcem a borůvčím, a podnes si uchovalo přívětivou tvář. Kdo někdy do Rožnova zavítal, rád se vrací.

V současné době je Rožnov proslaven především Valašským muzeem v přírodě, které je tvořeno souborem dřevěných lidových staveb přenesených z valašského regionu do prostředí Městského parku (Dřevěné městečko) a na přilehlou stráň (Valašská dědina a Mlýnská dolina). Dvě posledně jmenované části tvoří živé muzeum. Technické vodní stavby, mlýn, pila a hamr jsou v provozu, na políčkách Valašské dědiny se pěstují tradiční plodiny, obyvatelé chovají drůbež a dobytek. V prostorách Valašského muzea se každoročně konají vystoupení národopisných souborů v rámci celoročního folklorního festivalu "Valašský rok", sestávajícího z 60 programových akcí.

Valašské muzeum je nejstarším a největším svého druhu ve střední Evropě. Vzniklo v roce 1925 a ročně jej navštíví více než půl milionu návštěvníků, využívajících služeb průvodců, kteří podávají výklad ve čtyřech jazycích. Lidové umění dalo základ bohaté kulturní tradici, ve které dnes pokračují národopisné soubory, hudební tělesa, pěvecké sbory a výtvarní umělci.

Svou polohou je Rožnov přímo předurčen pro rekreaci a sport. Město a jeho okolí je vybaveno řadou sportovišť pro zimní i letní sporty (sportovní hala, plavecký bazén, tenisové kurty). V jeho okolí se nacházejí stovky kilometrů značených turistických cest a cyklistických tras v nadmořských výškách od 350 do 1150 m. Milovníci rybářského sportu si mohou prověřit své umění v pstruhových vodách, případně ve vodách přehrad a rybníků, nacházejících se v nedalekém okolí Rožnova.

Tipy na výlety v okolí Rožnova 

K nejvíce navštěvovaným lokalitám v Beskydech patří Pustevny a hora Radhošť.

Od nultého kilometru v Rožnově vedou do těchto míst značené turistické trasy. Na Pustevnách stojí dřevěné secesní stavby, které slouží jako restaurace a hotel. Postaveny byly koncem 19. století. Na vrcholu Radhoště se nachází kamenná kaple s dřevěnou zvonicí, kterou obyvatelé Valašska vybudovali v 19. století. Zasvěcena je svatému Cyrilu a Metodějovi. Turistické trasy vedou z Rožnova také na kopec Soláň, který byl v minulosti centrem valašských malířů. Po další trase, která vede po hřebenu veřovických vrchů, lze dojít k chatě na kopci velký Javorník.

V městském parku je k vidění výstava "Mladých vlků běhá v okolí tomto dosti"

Společná výstava tří mladých sochařek Kateřiny Komm, Nikoly Emmy Ryšavé a Lindy Wrong probíhající v rožnovském Městském parku sestává jednak z prací již dříve prezentovaných, hlavní významový celek ale tvoří nové sochy a textové objekty site-specific charakteru na téma "paměť místa". Prolínání individuální a historické paměti, prostupnost osobního příběhu a obecně sdíleného archetypu jsou základní významové roviny, v nichž se všechny tři autorky setkávají, současně se ale zajímavě rozcházejí svými individuálními výrazovými formami. Při vytváření site-specific části výstavy se autorky inspirovaly pohádkou O vojákovi, synu kovářově zaznamenanou spisovatelem a knězem Benešem Methodem Kuldou (1820-1903), jehož rozsáhlý soubor Pohádek a pověstí Rožnovska vydalo v roce 1963 Státní nakladatelství krásné literatury.

Jurkovičova rozhledna

Jurkovičova rozhledna se nachází na východním okraji Rožnova pod Radhoštěm. Stojí na Karlově kopci (též Petřekovy stráně) nad Valašským muzeem v přírodě. Kvůli výhledu musela být vykácena část vzrostlých stromů a další kácení je problematické, neboť se rozhledna nachází v 1. zóně CHKO Beskydy s nejvyšším stupněm ochrany. Rozhled je omezen od jihovýchodní po severní stranu. Vidět z ní je západní část obce Hutisko, obec Vigantice, rožnovské části Hážovice, Tylovice, Kramolišov, centrum Rožnova (s kopcem Hradisko na západní straně), severní části Rožnova za řekou Bečvou, obce v západní části Rožnovské brázdy, velká část Valašského muzea v přírodě, městský park, části Rožnova Letná, Rybníčky a část Horních Pasek na severu města.

DALŠÍ DŮLEŽITÉ INFORMACE

Byt bude volný nejdříve v prosinci 2022, neboť současní nájemníci si staví vlastní dům.

PRODEJNÍ CENA  3.500.000,- Kč

V případě, že bude o byt velký zájem, vyhrazuje si majitel právo volby nejvýhodnější nabídky formou aukce.

Máte zájem o prohlídku bytu? Zavolejte mi na tel. č. 733726910 nebo vyplňte přiložený formulář. 

Ozvu se Vám hned, jakmile si Vaší zprávu přečtu. Přeji hezký zbytek dne Jitka Biernatová