Pozemek Bartošovice u Nového Jičína

Dobrý den, jmenuji se Jitka Biernatová, jsem realitní makléřka, a ráda bych Vám představila pozemek vhodný k výstavbě Vašeho nového domu. Hranici pozemku lemuje Bartošovický potok. V současné době je pozemek využíván jako ovocný sad.

Tento pozemek je rovinatý, tvaru písmena L. Nachází se v nedaleko centra v obci Bartošovice u Nového Jičína. 

První písemná zmínka o obci pochází z roku 1383 a vznikla v souvislosti se statkem náležícím pod příborské panství. Mezi pamětihosnosti patří:

 • Zámek Bartošovice (čp. 1)
 • Hospodářská budova zámku (čp. 4)
 • Kostel svatého Ondřeje, Petra a Pavla – postavený v roce 1583
 • Kostel Navštívení Panny Marie v Hukovicích – postavený na místě dřevěného filiálního kostelíku v roce 1765
 • Hrobka rodiny Meinertů z roku 1834
 • Kaple svatého Antonína Paduánského z roku 1722
 • Fara (čp. 146) – barokní budova z roku 1737 sloužící původně jako lovecký zámeček, později jako farní budova. V areálu byla 28. října 1983 otevřena Stanice pro záchranu sov a dravců Okresním vlastivědným muzeem v Novém Jičíně. Od roku 1992 je objekt "Stanice pro záchranu živočichů" v majetku a provozování Českého svazu ochránců přírody v Novém Jičíně. Od roku 2014 slouží jako návštěvnické centrum s expozicí v rámci záchranné stanice pod názvem Dům přírody Poodří
 • Bartošovický mlýn (čp. 208)
 • Přírodní rezervace Bartošovický luh
 • Přírodní rezervace Koryta
 • Jez v Bartošovicíc
 • Bartošovický platan - označovaný i jako Josefinin platan, je platan javorolistý (Platanus hispanica) rostoucí severně od zámku. Je to nejmohutnější platan v Česku, vysazený údajně v roce 1834. Je součástí památkově chráněného zámeckého areálu. Má obvod  přes 842 cm a jeho výška je přes 37 m. 

(Majitelkou bartošovického zámku se roku 1786 stala Josefina Malabaila de Canalle (1770–1833), která se tu narodila. V roce 1790 se provdala za Jana Nepomuka Pachtu z Rájova, s nímž měla syna Karla. Manželství ale nebylo šťastné, Josefína i se synem od manžela odešla a žila na zámku v Bartošovicích. Vychovatelem Karla se stal Josef Georg Meinert (1773–1844, od roku 1806 profesor estetiky, dějin a umění na Pražské univerzitě). Mezi Meinertem a Josefínou vznikl silný vztah. Meinert po Josefinině smrti nechal v Bartošovicích vedle farního kostela sv. Ondřeje, Petra a Pavla pro ni vybudovat hrobku a následující rok nechal na její památku dovézt z Anglie a vysadit u zámku platan, dřevinu tehdy ještě v Čechách neobvyklou.)

Dle územního plánu a jednotlivých výkresů můžete zjistit, že v pozemní komunikaci hraničící s pozemkem je umístěna jak vodovodní přípojka, plynovod, splašková gratiční kanalizace. Ve vodohospodářském výkresu je pak zachycen roh pozemku asi m2, na kterém hrozí záplava z Bartošovického potoku. Co je pozemek ve vlastnictví rodiny, nebyla na pozemku žádná záplava ani povodeň.


DOPRAVNÍ DOSTUPNOST A OBČANSKÁ VYBAVENOST

Bartošovice jsou spojnicí mezi Novým Jičínem a Studenkou, Bílovcem, Svinovem i Kopřivnící. V těchto směrech se dostanete autobusy, auty, i po cyklostezskách.

V obci se nachází Stanice pro záchranu živočichů, Dům přírody Poodří, Zámecký park. Rovněž zde najdete základní občanské vybavení jako je obecní úřad, pošta, zdravotní středisko, hasiče, základní a mateřskou školu, dětské hřiště, a rovněž 2x supermarket COOP. Turisty a návštěvníky rádi přivítají v Rychlém občerstvení Los Pollos grilovaná kuřata,  v Hostinci Na obecním, v Kavárně Cafe de Sol nebo v Penzionu Na zámku.

Firma HP Steelcom s.r.o. má výrobní halu přímo zde. Zabývá se komplexním zpracováváním kovů a výrobou strojírenských součástí a celků. Právě hledá nové svářeče.

PRODEJNÍ CENA POZEMKU ČINÍ 2.100.000,- KČ

V případě, že máte zájem o bližší informace k tomuto pozemku, zavolejte na tel. č. 733726910 nebo vyplňte formulář