RD 5+1 Brantice, okr. Bruntál

Jedná se o RD určený k bydlení i k podnikání.  Možnost rozdělení na 2 bytové jednotky, půdní vestavby. Doporučuji prohlídku

Více o nemovitosti

Velmi ráda Vám představuji starší rodinný dům o velikosti 5+1, předsíň, chodba, koupelna společná s WC, (sprchový kout, umyvadlo a elektrický bojler), spíž, místnost s dalším WC, menší kuchyňskou linkou a vstupem do dílny. Tato dílna je v současnosti využívána k podnikání. Půdní prostor lze velmi dobře po úpravách využít k bydlení. Ve vstupní chodbě je možnost napojení ústředního topení do půdního prostoru. Přes dílnu je do domu téměř bezbariérový přístup.

Dům prošel rekonstrukcí po povodních v roce 1997, nové omítky, podlahy - dlažba. V roce 2013 další částečná rekonstrukce - nová kuchyňská linka. Nyní je nemovitost zařazena v povodňové zoně 3 - zona se středním nebezpečím výskytu povodně / záplavy. Majitel má nemovitost řádně pojištěnou.

Otopná plocha cca 180 m2, zastavěná plocha 242 m2, plocha pozemku je celkem 2.038 m2. Na zahradě se nachází 2 zahradní domky (1x s podkrovím a zateplený o výměře cca 12m2, 1x bez podkroví), krytý bazén, skleník, ovocné a okrasné stromky, předzahrádka, venkovní posezení je možné pod pergolou připojenou vedle domu.

Zdivo smíšené, stropy dřevěné trámové, dům je nepodsklepen, okna dřevěná - velmi pěkná a udržovaná, střecha sedlová eternit, na přístřešku u domu a zahradním domku nová krytina (tašky), odvod odpadních vod z domu napojeny do septiku (vývoz fekálií), voda z vlastní kopané studny, v kuchyni čistička pitné vody pod dřezem, rozvody vody po domě v plastu, elektrická energie z 50% v mědi i hliníku 220 i 380 V, plyn, internet.

Vytápění domu je zajištěno kotlem na tuhá paliva, ohřev vody el. bojlerem, v zadní části domu je plynový kotel propojený s nádobou na ohřev vody. Při vytápění tuhými palivy je náročnost vytápění podstatně nižší. Majitel si zabezpečil dostatek dřeva, výhřevnost a spotřebu plynu využívá až nyní. Pravidelné revize elektrické energie a plynu, komínů, kotlů.

Financování nemovitosti je možné hypotékou, překlenovacím úvěrem nebo úvěrem ze stavebního spoření, nebankovní hypotékou atd. Ráda Vám najdu nejvýhodnější řešení podle Vašich možností.

Půdorys nemovitosti

Fotogalerie

Mapa lokality

3D SCAN NEMOVITOSTI

Dopravní dostupnost a občanská vybavenost

Brantice jsou vesnice v okrese Bruntál. Žije zde 1370 obyvatel. Obec Brantice sousedí na severu s Hošťálkovy, na severovýchodě a východě s Krnovem, na jihu s Býkovem-Láryšovem a Lichnovem a na západě se Zátorem, Čakovou a Krasovem. Od okresního města Bruntál je vzdálena 14 km a od krajského města Ostrava 54 km. Dostanete se tam autem, autobusem nebo vlakem.

V Branticích najdete veškerou občanskou vybavenost, jako je lékařská ordinace, základní a mateřská škola, pošta, obchody, sportoviště Kostel Nanebevzetí Panny Marie a fara Brantice, vodní turistika - jez Brantice na řece Opavě (obtížnost sjezdu WW II-I), zámek Brantice (V roce 1561 nechal kancléř Jeroným Reinwald strhnout původní tvrz a v blízkosti postavit nový renesanční zámek. Později byl objekt rozšířen do dnešní podoby. Zámek je trojkřídlá patrová budova s renesančními arkádami kolem otevřeného nádvoří a s prostými klasicistními fasádami. Kolem se rozkládá park založený v letech 1890-1900. Po druhé světové válce byl v zámku umístěn sklad léčiv, v dnešní době není veřejnosti přístupný.) Nedaleko tohoto zámku najdete pomník Sv. Jana Nepomuckého.

Energetická náročnost budovy

Vzhledem ke stáří nemovitosti, Třída G - mimořádně nehospodárná

Cena:  informace u makléře

Kontaktujte mě!

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů pro marketing v souladu se Zásadami zpracování osobních údajů.