RD 5+kk OSTRAVA-HRABOVÁ

ul. Mlynářská

Atypický prostorný rodinný dům s velkou oplocenou zahradou a výrobní vedlejší stavbou.

POJĎTE S NÁMI NA VIDEOPROHLÍDKU

PROJDĚTE SI DŮM KROK PO KROKU (PLAY VÁS PROVEDE SAMO)

FOTOGALERIE VÁM UKÁŽE DOMOV, DUCHA PROSTORU A PŘÍBĚH DOMU

JAK VYPADAJÍ JEDNOTLIVÁ PATRA VÁM PŘIBLÍŽÍ PŮDORYSY

VÍCE INFORMACÍ O NABÍZENÉM DOMĚ

Ve výhradním zastoupení majitelky si Vám dovoluji představit samostatně stojící, atypicky řešený, patrový rodinný dům + vedlejší stavbu - dílnu a výrobnu mýdel - a pozemek. 

Tato nemovitost leží v obci Ostrava, v části obce Hrabová, ve velmi pěkné a klidné lokalitě, v rozptýlené rodinné zástavbě kousek od lesa. Dům je vhodný pro větší rodinu, klidně i pro dvougenerační bydlení. Díky umístění je zde možnost koupit dům na ubytování, jako sídlo firmy nebo kancelářské prostory a mnoho dalších příležitostí.

Zahrada je rovinatá osázena různými okrasnými keři a stromy. K domu náleží pozemek o celkové výměře 1825 m2, na němž je umístěn i příruční sklípek vybudovaný v hromadě udusané hlíny. 

Současní majitelé bydlí v domě sice teprve od roku 2013,  ale zanechali zde hodně svých nápadů a představ, celý dům si postupně až do roku 2020 rekonstruovali, aby se jim v něm dobře žilo. Byly udělány nové rozvody vody již v plastových trubkách, nová elektroinstalace v mědi s napojením na 230 i 380V, nové rozvody topení s napojením na nový kondenzační plynový kotel v kombinaci s kotlem na tuhá paliva (3.tridy 4 roky starý na dřevo i uhlí). Když bude venku pošmourno, můžete si zatopit v krbových kamnech nebo si zapnout klimatizaci (v každém patře je jedna). Dům je téměř soběstačný, na střeše venkovního posezení je umístěna fotovoltaika napojena na celý dům i vedlejší stavbu, kde je klimatizace. Podlahy v pokojích dřevěné, v koupelnách a na WC dlažba. Dům je zateplen, jsou vyměněna okna za eurookna francouzská, namontovány venkovní žaluzie, zateplená střecha a střešní krytina dávána před 10 let - speciální guma, která díky vlastnostem tohoto materiálu zaručuje dlouhou a bezúdržbovou životnost střechy. Krytina také výborně izoluje. Oba kominy jsou vyvložkovány v nerezu.

A žili by zde i nadále, kdyby ... jim děti neodrostly a jejich zdravotní stav byl takový jako před léty. Dům a zahrada je pro ně již velké zatížení. Proto se rozhodli jej prodat. 

Technická část:

Zastavěná plocha domu je asi 135 m2, objekt je podsklepený, dvoupodlažní (podlahová plocha 1.NP i 2.NP - 113 m2/patro). Zdivo smíšené o tloušťce 45-50 cm, střecha polovalbová, částečně rovná, vnitřní omítky štukové vápenné. Schody do sklepa betonové - jeden do technické místnosti pro fotovoltaiku a druhý na kotel na tuhá paliva + mistnosti na uskladnění, do horního patra dřevěné mlynářské, navržené paní majitelkou. Že nevíte jak se po nich chodí? Dozvíte se při prohlídce.

Vodovodní přípojka vedena z veřejné sítě. Odpady z kuchyní, koupelen a WC svedeny do kanalizační sítě obce. Plynová přípojka se nachází na pozemku, a je dále napojena na vytápění a vaření v domě. Elektřina je tažena již v mědi, přívodní kabel vzduchem, 230V/380V. Vytápění domu je možnost kombinovat, plynovým kondenzačním kotlem nebo kotlem na tuhá paliva - centrálně napojeno na litinové radiátory, které mají výbornou výhřevnost. Samostatně je možné zatopit v krbu v jídelně.

Sklepní prostory se skládají z několika skladovacích místností. Vstup do sklepa je z venku domu.

Do domu se vstupuje po schodech přes zádveří. Dále následuje přízemní bytová jednotka - velká prostorná předsíň, technická místnost, koupelna a WC samostatné, obývací pokoj vytvořen ze dvou menších pokojů, velká jídelna otevřená a propojená s kuchyní. Přes jídelnu se dostanete do ložnice. Ta kdysi bývala průchozí do obývacího pokoje. 

Mezi jídelnou a vstupem do obývacího pokoje je umístěno krásné dřevěné schodiště, po němž se dostanete do horní části domu. Vedle schodiště mají udělaný takový menší pracovní koutek, a pod schodištěm je místnůstka s úložným prostorem. 

V horním patře má nyní své království nejmladší dcera - 2 pokoje, koupelna a WC, chodba a další místnosti, které mohou sloužit další pokoj, šatna nebo sklad jsou zatím půdní. 

Vedlejší budovy tvoří zrekonstruovaná část sloužící momentálně jako výrobna mýdel. Je zde natažena elektřina, voda, zapojena klimatizace (teplo je nutné pro správné zrání mýdel), plastová okna, zatepleno. V druhé půlce je kutilská dílna s nářadím.
 Zálohy na elektřinu plati jinak přes letní obdobi (1600-1800) a přes zimu (2800,-), dřevo za topnou sezónu za cca 20.000,- a uhlí 18.000,- zalezi na zimě.

MAPA LOKALITY

PRŮKAZ ENERGETICKÉ NÁROČNOSTI BUDOVY

DOPRAVNÍ DOSTUPNOST A OBČANSKÁ VYBAVENOST

Dům se nachází nedaleko rychlostní silnice 56 Ostrava - Frýdek-Místek, místní, MHD zastávka.

V okolí se nachází veškerá dostupná občanská vybavenost - MŠ, ZŠ, dětské hřiště, pošta, veterinární ordinace, lékař, lékárna, pizzerie, Makro, Tesco a mnoho dalšího.

Park Hrabovjanka je klidným místem uprostřed zeleně přímo vedle cyklostezky vedoucí k řece Ostravici. Dominantou je živý altán z vrbového proutí, který se proměňuje s ročními obdobími (v březnu roku 2022 byl původní vrbový altán kvůli špatnému zdravotnímu stavu v důsledku stáří odstraněn, aby byl nahrazen novým dřevěným altánem). Dřevěné lavičky nabízí příjemné posezení. Najdete zde mnoho edukativních i interaktivních prvků pro děti. Nechybí zde houpačka, lanové prvky, neposedná kladinka, pexeso a mnoho dalšího. Parčík lemuje potůček Zyf, ve kterém si děti mohou hrát a vidět i drobné rybky. Důležitou součástí parku jsou také ptačí a netopýři budky a krmítka. Protože poblíž parku kdysi stával mlýn, mohou si návštěvníci v Hrabovjance prohlédnout i původní mlýnský kámen. Zkrátka ideální a krásné místo pro načerpání energie z přírody.  

KUPNÍ CENA 14.990.000,- Kč

V případě většího počtu zájemců o tento dům si majitelé vyhrazují právo výběru nejvýhodnější nabídky.

Máte zájem si tento dům přijít prohlédnout? 

Vyplňte formulář níže. Těším se na Vás!