PRODÁNO RD 6+1 Dolní Těrlicko

 14 prohlídek, 8 reálných zájemců, 

rezervováno do měsíce od zveřejnění

Více o nemovitosti

Ráda Vám představuji starší dvougenerační rodinný dům o velikosti 6+1 nacházející se ve velmi pěkné a klidné lokalitě. Půdní prostor lze velmi dobře po úpravách přidat k obytným prostorům. Projektovou dokumentací, která se dokončuje, se počítá se shození členité střechy a vybudováním nového věnce a střechy šikmé.

Dům je celopodsklepen. Mnoho využití jak na skladové prostory, dílny, ve sklepě je umístěno vodní čerpadlo. 

Dům v současné době prochází rekonstrukcí, nové rozvody vody a odpadů v plastu, nová koupelna a WC, samostatné. Rovněž již byla v celém domě vyměněna elektroinstalace, včetně dobudování rozvaděče v horním patře, kde se počítá s druhou samostatnou bytovou jednotkou. Voda je zde ze studny tažená přes darling s rozvody již v plastu. Na pozemku je umístěna žumpa, v plánu nová jímka.

Otopná plocha cca 180 m2, zastavěná plocha 242 m2, plocha pozemku je celkem 996 m2. Na zahradě se nachází ovocné stromky. Část zahrady je oplocena, druhá část ne.

Zdivo smíšené, stropy dřevěné trámové, dům je podsklepen, okna dřevěná (výměna oken v plánech), střecha sedlová eternit velmi členitá, u domu starší hospodářská budova s 2 místnostmi.

Vytápění domu je zajištěno kotlem na tuhá paliva, ohřev vody el. bojlerem. V projektu bude možnost využít tepelné čerpadlo. Na tuto rekonstrukci lze využít dotaci, vše můžeme pomoct vyřešit.

Příjezdová cesta k nemovitosti je zabezpečena Věcným břemen, tak jak je zakresleno v geometrickém plánu.

Financování nemovitosti je možné hypotékou, překlenovacím úvěrem nebo úvěrem ze stavebního spoření, nebankovní hypotékou atd. Ráda Vám najdu nejvýhodnější řešení podle Vašich možností.

Půdorys nemovitosti

Fotogalerie

Mapa lokality

3D scan nemovitosti

Dopravní dostupnost a občanská vybavenost

Dolní Těrlicko je velká vesnice, část obce Těrlicko v okrese Karviná. Nachází se asi 2 km na severovýchod od Těrlicka. Potraviny, lékaři, ostatní občanská vybavenost, dojezd autem až na pozemek, autobusová zastávka nedaleko, v okolí domu je klid, lesy a louky.

Podle archeologických výzkumů se předpokládá, že obec Těrlicko je stará okolo jednoho tisíce let. První doložená písemná zmínka však pochází z roku 1229, což obec řadí k nejstarším na Těšínsku. Těrlicko je tehdy zmiňováno se statky orlovského benediktínského kláštera (založeném v roce 1227) spolu s obcemi Doubrava, Chotěbuz, Vrbice, Záblatí a Žukov. Mniši tohoto kláštera tehdy přiváděli na území obce zemědělské osadníky, kteří se zabývali zejména pěstování lnu a chovu ovcí. V roce 1268 je poprvé zmiňována Jaškovská krčma, která se tak řadí k nejstarším pohostinstvím ve Slezsku. Roku 1305 je se objevuje v souvislosti s biskupskými statky první zmínka o vsi Hradiště. V roce 1429 jsou zmínky o pobytu husitských vojsk v Těrlicku, husitství zde však kořeny nezapustilo.

Tipy na výlet:

Přehrada Těrlicko

Přehradní nádrž Těrlicko, kolem které se nacházejí travnaté plochy a lesy, se nachází v obci Havířov. Zemní sypaná přehrada na řece Stonávce byla postavena v letech 1955-1964.

Rozhledna Malá Prašivá

Rozhledna Malá Prašivá je ve vzdušné vzdálenosti 15 km od obce Dolní Těrlicko.

Malá Prašivá vybíhá 1,3 km směrem na západ od mateřské hory Prašivá (843 m), v Moravskoslezských Beskydech v blízkosti Vyšních Lhot při severním okraji CHKO Beskydy. Dosahuje výše 706 m n. m., na jejím vrcholu se nachází Chata Prašivá s vyhlídkovou věží.

Lyžařský areál Javorový Vrch

Lyžařský areál Javorový Vrch je ve vzdušné vzdálenosti 17 km od obce Dolní Těrlicko.

Lyžařský areál Javorový Vrch se nachází v oblasti Těšínských Beskyd v nadmořské výšce 968 m.


Energetická náročnost budovy

Vzhledem ke stáří nemovitosti a probíhající rekonstrukci, Třída G - mimořádně nehospodárná

Chcete, aby i o Váš dům byl tak velký zájem?

Obraťte se na náš profesionální team

Jitka Biernatová

15 let zkušeností v realitách a financích
Špičková prezentace nemovitostí

Tel. +420 733 726 910

Více informací o Jitce najdete na stránce

Lukáš Hrňa a Ondřej Pavlačík

POUŽÍVAJÍ NEJMODERNĚJŠÍ TECHNOLOGIE NA TRHU
FOTOGRAFIE ZOBRAZUJÍ DUCHA PROSTORU A CHARAKTER NEMOVITOSTI
3D SCAN REALITU NEZASTUPUJE, ON JI SKUTEČNĚ ZOBRAZUJE

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů pro marketing v souladu se Zásadami zpracování osobních údajů