PRODÁNO - RD BRUŠPERK      

Tento starší rodinný dům s dvěmi menšími bytovými jednotkami ke kompletní rekonstrukci je již PRODÁN. Uskutečnilo se kolem 15 prohlídek.

VÍCE O NEMOVITOSTI

Rodinný dům se nachází téměř v centru Brušperku v ulici Klepary. 

Má dva samostatrné vchody, z nichž každý vede do samostatných bytů - 1 x 1+1, 1x 2+KK s možností využít ještě další místnost. V případě potřeby jsou byty přes sklepní schodiště propojeny. 

V domě je dvousazbová elektřina (vytápění dříve elektřinou), plyn, obecní voda, obecní kanalizace. Plastová okna, částečně opravena fasáda. Střecha je ke kompletní rekonstrukci. Voda v plastu.

I tento dům má širokou škálu využití, právě proto, že se nachází v blízkosti centra města. Horní patro lze využít k bydlení, ať již vlastnímu nebo na pronájem, nebo jako skladové či výrobní prostory. Vchod v přízemí by byl vhodný na prostorné kanceláře nebo i malý obchůdek nebo malou dílnu.

Dům je k celkové rekonstrukci. Dům je z poloviny podsklepen. Dům je napojen na obecní vodovodní a kanalizační síť, elektřina 230/380V, plyn na vytápění a možnost vaření.

Užitná plocha by po rekonstrukci mohla být cca 130 m2, zastavěná plocha 132 m2, plocha pozemku je celkem 280 m2. za domem je menší kousek zahrádky, který je oplocen. Přístup na tuto 148 m2 zahradu lze vybudovat balkonovými dveřmi z domu. 

Zdivo smíšené, stropy dřevěné trámové, okna již plastová, střecha valbová tašky. Zadní strana domu je opravena a natažena omítka.

Na tuto rekonstrukci lze využít dotaci, vše můžeme pomoct vyřešit. Financování nemovitosti je možné hypotékou, překlenovacím úvěrem nebo úvěrem ze stavebního spoření, nebankovní hypotékou atd. Ráda Vám najdu nejvýhodnější řešení podle Vašich možností.

FOTOGALERIE NEMOVITOSTI

MAPA LOKALITY

DOPRAVNÍ DOSTUPNOST A OBČANSKÁ VYBAVENOST

V této lokalitě jsou umístěny penziony a restaurace, potraviny (3x + nedaleko penny market), opravny automobilů, kostel sv. Jiřího, ZŠ a MŠ.

Brušperk (německy Braunsberg, při založení Brunsperch, často též nazýván jako Lašský Betlém) je malé moravské město na severovýchodě České republiky, nedaleko podhůří Beskyd, v okrese Frýdek-Místek, v Moravskoslezském kraji. Městem protéká řeka Ondřejnice, která jej rozděluje na dvě části. Svou polohou se Brušperk nachází zhruba uprostřed území mezi Ostravou, Frýdkem-Místkem a Příborem, v oblasti zvané Lašsko. Město leží ve výšce 260 m n. m., (dno řeky 235 m n. m.). Nejvyšším bodem Brušperka je kopec sv. Marka s nadmořskou výškou 312 m n. m. Historické jádro města, obsahující zachovaný gotický půdorys náměstí, podloubí a historické budovy, včetně barokního kostela sv. Jiří, bylo jakožto unikátní architektonický prvek prohlášeno v roce 1992 za městskou památkovou zónu. Žije zde 4 131 obyvatel.
Na červeném štítě je sv. Jiří na vzpínajícím se stříbrném koni. Je v ocelovém odění a s přilbou na hlavě. Na přílbě má tři pštrosí péra. Oběma rukama drží kopí, jímž probodává tlamu zeleného draka, který leží v patě štítu.

Městský prapor je, stejně jako znak, spojen s patronem města a představuje Kříž svatého Jiří, který se skládá z červeného kříže umístěného na stříbrném podkladu.


TIPY NA VÝLETY

Rozhledna Okrouhlá

Rozhledna Okrouhlá je ve vzdušné vzdálenosti 5 km od obce Brušperk. 

Telekomunikační věž sloužící také jako rozhledna stojí na kopci Okrouhlá (373 m) u obce Staříč, zhruba 8 km západně od Frýdku-Místku.

Arboretum Frýdek-Místek

Arboretum Frýdek-Místek je ve vzdušné vzdálenosti 9 km od obce Brušperk.

Arboretum vzniklo na ploše zhruba dvou hektarů v blízkosti nemocnice a hospice ve Frýdku-Místku. K vidění jsou celoročně kvetoucí záhony s modrými zvonky, žlutými hořci nebo podzimními astrami, bahenní rostliny, bylinky a léčivky

Rozhledna Kabátice (Panorama)

Rozhledna Kabátice (Panorama) je ve vzdušné vzdálenosti 7 km od obce Brušperk.

Rozhledna Panorama na Kabátici u obce Chlebovice, zhruba 5 km východně od Frýdku-Místku byla postavena v roce 2001 na úbočí hory Kabátice (460 m). Věž je vysoká 22 m.

Slezskoostravský hrad

Slezskoostravský hrad je ve vzdušné vzdálenosti 16 km od obce Brušperk.

Dvoupalácový hrad s věží vznikl nad soutokem Ostravice a Lučiny ve Slezské Ostravě, v letech 1534-1548 byl přebudován na renesanční zámek.

ENERGETICKÁ HODNOTA BUDOVY

Třída G - mimořádně nehospodárná

Ve čtvrtek 27.1.2022 jsem s majitelkou převzaly dům od nájemníků, v pátek předali klíče k jeho vystěhování a vyklízení a dneska jsme převzali prázdný dům. Děkujeme panu Láďovi a jeho chlapům. Jste super a těšíme se na další spolupráci. K předáni domu dojde z kraje února po provedení zápisu vkladu vlastnického práva do katastru nemovitostí.


Máte podobný dům, který chcete prodat? Zavolejte mi na tel. 733726910, napište na e-mail info@jitka-biernatova.cz nebo pomocí formuláře níže a já se na něj příjdu podívat, ocením a pak po domluvě i prodám.

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů pro marketing v souladu se Zásadami zpracování osobních údajů.