NA PRODEJ - RD BRUŠPERK      

Tento starší rodinný dům se dvěmi menšími bytovými jednotkami ke kompletní rekonstrukci je k prodeji.

Možnosti využití jsou různé. Díky svému umístění, krásnému výhledu z oken na Beskydy, blízkosti centra obce, dostupnosti všech služeb je tato nemovitost velmi zajímavá investiční příležitost.

VÍCE O NEMOVITOSTI

Rodinný dům se nachází téměř v centru Brušperku v ulici Klepary. 

Má dva samostatrné vchody, z nichž každý vede do samostatných bytů - 1 x 1+1, 1x 2+KK s možností využít ještě další místnost. V případě potřeby jsou byty přes sklepní schodiště propojeny. 

V domě je dvousazbová elektřina (vytápění dříve elektřinou), plyn, obecní voda, obecní kanalizace. Plastová okna, částečně opravena fasáda. Střecha je ke kompletní rekonstrukci. Voda v plastu.

Tento dům má širokou škálu využití, právě proto, že se nachází v blízkosti centra města. Horní patro lze využít k bydlení, ať již vlastnímu nebo na pronájem, nebo jako skladové či výrobní prostory. Vchod v přízemí by byl vhodný na prostorné kanceláře nebo i malý obchůdek nebo malou dílnu.

Dům je k celkové rekonstrukci. Dům je z částečně podsklepen. Dům je napojen na obecní vodovodní a kanalizační síť, elektřina 230/380V, plyn na vytápění a možnost vaření.

Užitná plocha by po rekonstrukci mohla být cca 130 m2, zastavěná plocha 132 m2, plocha pozemku je celkem 280 m2. za domem je menší kousek zahrádky, který je oplocen. Přístup na tuto 148 m2 zahradu lze vybudovat balkonovými dveřmi z domu. 

Zdivo smíšené, stropy dřevěné trámové, okna již plastová, střecha valbová tašky. Zadní strana domu je opravena a natažena omítka.

Na tuto rekonstrukci lze využít dotaci, vše můžeme pomoct vyřešit. Financování nemovitosti je možné hypotékou, překlenovacím úvěrem nebo úvěrem ze stavebního spoření, nebankovní hypotékou atd. Ráda Vám najdu nejvýhodnější řešení podle Vašich možností.

FOTOGALERIE NEMOVITOSTI

PŘIPRAVENA JE DOKUMENTACE K OPRAVĚ DOMU

- pasport = dokumentace stávajícího stavu

- statický posudek

- geodetické digitální zaměření

- geodetický scan stavby

- studie nového využití zahrnující soupis dokladů pro vyřízení stavebního povolení

- PNB budoucího stavu a vyhodnocení stávajícího stavu, vyčíslení zelené úsporám

- dílčí stavební technický průzkum, výstupy ze sond provedené akreditovanou laboratoří

- Schválená Kotlíková dotace do r. 2025

- Připravena pro vypracování projektu

- Přístup k dokumentaci vypracované autorizovanou architektkou z Ateliéru Ostrava (NA VYŽÁDÁNÍ)

MAPA LOKALITY

DOPRAVNÍ DOSTUPNOST A OBČANSKÁ VYBAVENOST

V této lokalitě jsou umístěny penziony a restaurace, potraviny (3x + nedaleko penny market), opravny automobilů, kostel sv. Jiřího, ZŠ a MŠ.

Brušperk (německy Braunsberg, při založení Brunsperch, často též nazýván jako Lašský Betlém) je malé moravské město na severovýchodě České republiky, nedaleko podhůří Beskyd, v okrese Frýdek-Místek, v Moravskoslezském kraji. Městem protéká řeka Ondřejnice, která jej rozděluje na dvě části. Svou polohou se Brušperk nachází zhruba uprostřed území mezi Ostravou, Frýdkem-Místkem a Příborem, v oblasti zvané Lašsko. Město leží ve výšce 260 m n. m., (dno řeky 235 m n. m.). Nejvyšším bodem Brušperka je kopec sv. Marka s nadmořskou výškou 312 m n. m. Historické jádro města, obsahující zachovaný gotický půdorys náměstí, podloubí a historické budovy, včetně barokního kostela sv. Jiří, bylo jakožto unikátní architektonický prvek prohlášeno v roce 1992 za městskou památkovou zónu. Žije zde 4 131 obyvatel.
Na červeném štítě je sv. Jiří na vzpínajícím se stříbrném koni. Je v ocelovém odění a s přilbou na hlavě. Na přílbě má tři pštrosí péra. Oběma rukama drží kopí, jímž probodává tlamu zeleného draka, který leží v patě štítu.

Městský prapor je, stejně jako znak, spojen s patronem města a představuje Kříž svatého Jiří, který se skládá z červeného kříže umístěného na stříbrném podkladu.


TIPY NA VÝLETY

Rozhledna Okrouhlá

Rozhledna Okrouhlá je ve vzdušné vzdálenosti 5 km od obce Brušperk. 

Telekomunikační věž sloužící také jako rozhledna stojí na kopci Okrouhlá (373 m) u obce Staříč, zhruba 8 km západně od Frýdku-Místku.

Arboretum Frýdek-Místek

Arboretum Frýdek-Místek je ve vzdušné vzdálenosti 9 km od obce Brušperk.

Arboretum vzniklo na ploše zhruba dvou hektarů v blízkosti nemocnice a hospice ve Frýdku-Místku. K vidění jsou celoročně kvetoucí záhony s modrými zvonky, žlutými hořci nebo podzimními astrami, bahenní rostliny, bylinky a léčivky

Rozhledna Kabátice (Panorama)

Rozhledna Kabátice (Panorama) je ve vzdušné vzdálenosti 7 km od obce Brušperk.

Rozhledna Panorama na Kabátici u obce Chlebovice, zhruba 5 km východně od Frýdku-Místku byla postavena v roce 2001 na úbočí hory Kabátice (460 m). Věž je vysoká 22 m.

Slezskoostravský hrad

Slezskoostravský hrad je ve vzdušné vzdálenosti 16 km od obce Brušperk.

Dvoupalácový hrad s věží vznikl nad soutokem Ostravice a Lučiny ve Slezské Ostravě, v letech 1534-1548 byl přebudován na renesanční zámek.

ENERGETICKÁ HODNOTA BUDOVY

Třída G - mimořádně nehospodárná


Hledáte starší dům, který si chcete rekonstruovat dle svých představ? Paní majitelka nechala připravit projektovou dokumentaci k rekonstrukci, která je součástí prodeje. Pro více informací mi můžete volat na tel. 733726910, nebo mi napište na e-mail info@jitka-biernatova.cz nebo vyplňte formulář níže a já se Vám co nejdříve ozvu.

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů pro marketing v souladu se Zásadami zpracování osobních údajů.