RD DOLNÍ DOMASLAVICE

Dnes jsme si pro Vás s panem fotografem architektury a designu Ondřejem Pavlačíkem připravili prezentaci na prodej dostavovaného, ve vnitř rekonstruovaného třípodlažního rodinného domu se dvěmi bytovými jednotkami, garáží, přístřeškem pro další auto a velkou udržovanou zahradou.

3D SCAN NEMOVITOSTI V DOLNÍCH DOMASLAVICÍCH

FOTOGALERIE TOHOTO RODINNÉHO DOMU

VÍCE INFORMACÍ O NEMOVITOSTI

Tento rodinný dům má dlouhou historii. Bývalý majitel o dům přišel díky svým dluhům. A i když se ho rodina snažila podržet, přistavěli další patro, aby mohli bydlet všichni dohromady a pomáhat si, nepodařilo se jej udržet. 

Současná majitelka nechala dům vevnitř téměř celý zrekonstruovat. Byly provedene nové rozvody vody a odpadů v plastu, nová elektroinstralace v mědi, nové rozvody topení a radiátory v přízemí, 1. patře a příprava ve druhém patře, jsou nataženy nové omítky, nově výmalováno, zevnitř před dvojitá kastlíková okna nechala umístit v 1. patře žaluzie. Podlahy jsou v celém domě betonové, na nich pak dle potřeby položeno PVC, koberec, plovoucí podlaha nebo dlažba. Schodiště je železné po celém domě. Střecha sedlová - krytina plechová, zatepleno.

Dům je pod neustálým dohledem přes nainstalovaný kamerový systém. Pozemek má výměru 2431 m2, zastavěná plocha je 130 m2, užitná plocha domu činí 298 m2, otopná plocha 258 m2. Voda napojena z vodovodního řádu SMVaK, odvod odpadů řešen do septiku.

Podívejme se na jednotlivá patra s pomocí půdorysů.

V přízemí domu se nachází garáž s dílnou, kotelna, vstup do domu, zádveří, kuchyň, koupelna s vanou a WC, pokoj. Je možné zde vybudovat samostatnou menší bytovou jednotku.

V 1. patře, které je velmi členité, se nachází bytová jednotka 5+1, prostorná chodba, koupelna s WC. U kuchyně je bankon a je zde možnost využití jak plynového tak elektrického sporáku. U kuchyně se nachází komora, která slouží jako spížírna.

2. patro je podkrovní, je zde další bytová jednotka, 5+1 v kuchyni není kuchyňská linka. Toto patro je momentálně vytápěno elektrickými přímotopy, ale je zde připraveno vše na umístění radiátorů a propojení s ostatními patry. Plyn je rovněž do tohoto patra přiveden, ale nepoužívá se. Samozřejmostí je prostorná koupelna se sprchovacím koutem a WC.

O obci

Obec Dolní Domaslavice se nachází v české části Slezska na teritoriu Těšínské pahorkatiny a rozprostírá se na ploše 738 ha. Tuto obec najdeme v trojúhelníku mezi městy Havířov, Český Těšín a Frýdek-Místek. V současné době žije v obci 1 340 obyvatel. Nejvyšší bod obce najdeme v části "U lípek" a dosahuje 378,6 m.n.m. Z tohoto bodu je nádherný výhled do širokého okolí. Naopak nejnižší bod naší obce najdeme u Hradišťského lesa.

První písemná zmínka o této obci z roku 1305 je zaznamenána v soupisu sídel s povinnosti odvodu desátků vratislavskému biskupství. Název obce je, podle místní pověsti, odvozen od skutečnosti, že v této oblasti se dojilo tučnější mléko, tj. mléko bylo "do masla vice".

Žermanická přehrada, spolu s blízkosti Moravskoslezských Beskyd, vytváří z této obce hojně využívané rekreační zázemí nedalekých měst Ostravské aglomerace.

VODNÍ NÁDRŽ ŽERMANICE

Vodní nádrž slouží k vodohospodářským a rekreačním účelům včetně možnosti provozování plachetních sportů. Přehrada s rozlohou 250 ha byla vybudovaná v letech 1951-1958 na řece Lučině.

BYLINNÉ LÁZNIČKY

Historické Bylinné lázničky fungovaly na tomto místě už od roku 1860. V současnosti zde kromě bylinných koupelí můžete zkusit také masáž nebo bylinný čaj.

MINIPIVOVAR U KONÍČKA

Pivovar v hostinci má ve stálé nabídce světlé pivo Ryzák, tmavé Vraník a polotmavé Grošák. Mimo to i spoustu sezónně připravovaných speciálů, jako jsou sváteční nebo zahraniční piva.

ROZHLEDNA SOBĚŠOVICE

Vyhlídková věž byla vystavěna v roce 2009 při rekonstrukci sousedního objektu. Dosahuje výšky 17 metrů. Rozhledna je tvořena vnitřvním ocelovým tubusem s točitým schodištěm a dále dřevěným opláštěním. Z vyhlídkové plošiny umístěné ve výšce 13 metrů se vám naskytne výhled nejen na Ostravskou pánev, Moravskoslezské Beskydy, ale i na Havířov či Žermanickou přehradu. Rozhledna je celoročně přístupná. O klíč je nutné požádat v informačním centru nebo blízké restauraci. Vstup: po dohodě

ZÁMEK HNOJNÍK

Dříve jednopatrový barokní zámek z 18. století byl v 1. polovině 19. století přestavěn empírově a zvýšen o jedno patro. Od roku 1736 patřil rodu Beesů z Chrostiny. V roce 1945 byl znárodněn a do 90. let 20. století sloužily jeho prostory jako kanceláře a byty. Od 90. let 20. století byl v rukou několika majitelů, zámek však nijak nezvelebovali a chátral. V roce 2014 byly provedeny nejnutnější opravy. V současnosti je zámek veřejnosti nepřístupný

PAMÁTNÍK JIŘÍHO TŘANOVSKÉHO (MUZEUM)

Památník Jiřího Třanovského, jehož rod z Třanovic pochází, má být důstojným připomenutím významné postavy dějin našich i okolních slovanských národů. Jiří Třanovský byl nazýván slovanským Lutherem. Jeho dílo ovlivnilo národní, kulturní i duchovní odkaz mnoha generací.  

MAPA LOKALITY

PRŮKAZ ENERGETICKÉ NÁROČNOSTI BUDOVY

OBČANSKÁ VYBAVENOST

V obci najdete:

 • knihovnu, obecní úřad, poštu, sbor dobrovolných hasičů,
 • základní i mateřskou školu, dětské hřiště
 • Hospodu u hřiště, Penzion Stáj Newport
 • církve - Římskokatolickou, Evangelickou a Adventisté sedmého dne
 • TJ Sokol a SK domaslavice, Jezdecký oddíl Voltiž Duha, Newport Ranch, cvičení rodičů s dětmi, 
 • Český zahrádkářský svaz
 • Kosmetické studio, podlahářství, instalatérství, malíře-natěrače, stolařství, truhlářství, autoservis
 • Pekárna Adámek,  Grunt Grzesz
 • Pohoda - domov pro seniory se zvláštním režimem, Klub seniorů při obci Dolní Domaslavice
 • Myslivecký spolek Háj - Dobratice
 • autobusové spoje mezi Havířovem - Podlesí a Třanovicemi.

PRODEJNÍ CENA TOHOTO DOMU JE 

6.500.000,- KČ

Na nemovitosti vázne zástavní právo ve prospěch Raiffeisenbanky, a.s. které bude prodejem vymazáno a úvěry doplaceny.

LÍBÍ SE VÁM TENTO DŮM A CHTĚLI BYSTE JEJ VIDĚT? 

TAK MI ZAVOLEJTE NA TEL. Č. +420 733 726 910 NEBO VYPLŇTE KONTAKTNÍ FORMULÁŘ.

TĚŠÍM SE NA PROHLÍDKU S VÁMI

HEZKÝ DEN PŘEJI JITKA BIERNATOVÁ