RD NA CHALUPACH, BOHUMÍN - PUDLOV

Jedná se samostatně stojící rodinný dům o velikosti 4,5+1 s možnosti vybudování místností i celeho bytu v patře domu

VÍCE O NEMOVITOSTI

Ve výhradním zastoupení majitelů si dovoluji Vám představit samostatně stojící rodinný dům, vedlejší stavby (hospodářskou budovu), garáž, kůlnu a pozemky. Tato nemovitost leží v části obce Pudlov, ve velmi pěkné a klidné lokalitě, v rozptýlené rezidenční zástavbě, ve slepé ulici  téměř na konci. Díky konfiguraci okolního terénu je již zabezpečeno, že je dům mimo záplavové území. Dům je vhodný pro větší rodinu, nebo po dokončení horního patra i pro dvougenerační bydlení.

Dům byl postaven okolo roku ....... Dům je po dobu své existence průběžně udržován, dispozice je původní, některé místnosti byly modernizovány. Dům je k dnešnímu dni plně obyvatelný, ale pro splnění současných nároků moderního bydlení by musel projít zásadní a celkovou rekonstrukcí, neboť za posledních 20 let nedošlo k žádné zásadnější rekonstrukci. Dílčím problémem je pouze spodní voda tlačící se do sklepa pod vstupní verandou, která je po deštích průběžně odčerpávána, aby dům nevlhnul.

Pozemek je převážně rovinatý, je osázen ovocnými stromy a okrasnými keři. K domu je pozemek o celkové výměře 2270 m2. Zadní hranici pozemku tvoří vyschlý potůček Bajcůvka.

Zastavěná plocha domu je 142 m2, objekt je částečně podsklepený, dvoupodlažní (podlahová plocha 1.NP - 130 m2) s půdním prostorem ( obestavěná plocha 142 m2). Zdivo smíšené o tloušťce 45-50 cm, střecha sedlová, krytina ...., krov dřevěný, venkovní omítky bryzolitové, vnitřní omítky štukové vápenné, podlahy betonové a na tom položeno dlažba, v některých místnostech dřevěné a na nich PVC lino. Schody do sklepa betonové, na půdu dřevěné. Půdní prostor již betonové podlahy, střecha nezateplena. Na půdě jsou dveře, které mohou druhé bytové jednotce vytvořit samostatný vstup, který bude zbudován nad stávající garáží. 

Vodovodní přípojka vedena po pozemku parc.č. ....... v PVC trubce DN .., do domu pak DN 25. Na pozemku se nachází i vlastní studna. Od vodoměru jsou rozvody vody v pozinkovaných trubkách. Odpady z kuchyně, koupelny a WC svedeny do bezodtokové žumpy. Dle mapky situace ze SVMaK je jasné, že v dané lokalitě dosud není vedena kanalizace. Plynová přípojka DN 40mm se nachází na hranici pozemku za plotem v zahradě, a je dále zapojen na vytápení a vaření v domě. Elektřina je tažena již v mědi, přívod zavěšený kabel 4xAL16, starší 30-let, 230V/380V. Ohřev vody řešen elektrickým bojlerem. Vytápění domu je plynovým i elektrickým kotlem nebo krbovými kamny s výměníkem (možno přepínat), centrálně napojeno na litinové radiátory, které mají výbornou výhřevnost. Okna jsou vyměněna za plastová, včetně půdního prostoru, kde je navíc vchod nad verandou (terasa horního bytu) plastovými dvoukřídlými dveřmi.

Sklepní prostory se skládají z několika skladovacích místností. Vstupy do sklepa jsou z venku i ze vnitř domu.

V přízemí se nachází bytová jednotka 4,5+1. Do domu se vstupuje přes zádveří, ze kterého se jde na WC a jedné menší místnosti sloužící jako technická místnost (jsou v ní umístěny oba kotle). Navazuje na velkou prostornou předsíň, ze které jsou vstupy nejen do 2 pokojů a kuchyně, ale i do sklepa a na půdu. Kuchyň je průchozí do dalšího pokoje a koupelny, oba další pokoje mají vždy jednu stranu průchozí do dalšího pokoje. Vedle domu je průchozí garáž (22 m2), do které se lze dostat od cesty i ze zahrady.

V patře domu je velký otevřený půdní prostor, který lze velmi hezky využít k vybudování dalších pokojů nebo menšího bytu. Dostatečné denní osvětlení místností je již zajištěno plastovými okný ze dvou stran, na třetí straně jsou vstupní dveře.

Vedlejší budovy - dílna, sklad, suché WC - mají pevné zděné základy, sedlová střecha, krytina Ipa. Vedle je postaveno dřevěné venkovní posezení s elektřinou.

PŮDORYS NEMOVITOSTI

FOTOGALERIE NEMOVITOSTI

MAPA LOKALITY

3D SCAN NEMOVITOSTI

VIZUALIZACE

DOKUMENTACE K NEMOVITOSTI


DOPRAVNÍ DOSTUPNOST A OBČANSKÁ VYBAVENOST

Pudlov je místí částí města Bohumína.  Převažuje individuální rodiná zástavba.

Dopravní dostupnost městské části je spíše průměrná. Na autobus můžete nastoupit na zastávce Pudlov střed, která je od domu vzdálerna 1 km chůze po cestě směr Ostrava nebo 900 m ve směru na Starý Bohumín u bávalé Rybeny, převážně na meziměstské linky, MHD v Bohumíně nění. Železnice touto částí prochází, ale není zde zastávka. Nejbližší hospůdka je 800 m od domu ve směru přes koleje do centra Bohumína. 

V Pudlově je k dispozici prakticky veškerá základní občanská vybavenost,  250 m od domu je Základní škola, přes 2 km pak Kaufland, lékarna, restaurace a mnoho dalšího. Vyšší OV je pak dostupná ve zbytku města Bohumína.

Zaměstnání můžete najít v ŽDB Bohumín, Drátovny Bohumín, Bekeart a mnoho dalších, kteří mají své výrobní a skladovací prostory v Bohumíně, nebo po dobudování i ve firmách v nové průmyslové zóně v Ostravě - Hrušově.

TIPY NA VÝLETY

 • Aquacentrum BOSPOR Bohumín

            Aquacentrum BOSPOR Bohumín je ve vzdušné vzdálenosti 3 km od obce Pudlov. Aquacentrum je součástí                  komplexu Bohumínského sportovního centra BOSPOR.

 • Palace in Chałupki

  Hrad, Bogumińska 30, Křižanovice, Slezské vojvodství, Polsko

 • Pěchotní srub MO-S5 "Na trati"

  Pevnost, bunkr, Bohumín - Starý Bohumín, Česko

 • Rozhledna vodojem Bohumín

  Rozhledna, Koperníkova 1215, Bohumín - Nový Bohumín, Česko

  od 28. 6. 2022
 • Kališovo jezero

  Přírodní koupání, Bohumín, Česko

 • Jezero Vrbice

  Přírodní koupání, Bohumín, Česko

 • Heřmanický pivovar

            Pivovar, Fantastické hodnocení, Vrbická 614/131, Ostrava - Heřmanice, Česko

       Zoologická zahrada a botanický park Ostrava   

            ZOO Ostrava - Slezská Ostrava, Česko,   

ENERGETICKÁ HODNOTA BUDOVY

třída G- nehospodárná

KUPNÍ CENA

3.500.000,- Kč

MAJITELÉ SI VYHRAZUJÍ PRÁVO VYBRAT SI NEJVÝHODNĚJŠÍ NABÍDKU.

V případě většího počtu zájemců o tento dům, budeme vybírat zájemce formou aukce.

V případě zájmu mě kontaktujte:

 • Telefonní číslo 733726910
 • pište na e-mail info@jitka-biernatova.cz
 • formulář