RD NA CHALUPACH, BOHUMÍN - PUDLOV

Jedná se o samostatně stojící rodinný dům o velikosti 4,5+1 s možností vybudování místností i celeho bytu v patře domu

VÍCE O NEMOVITOSTI

Ve výhradním zastoupení majitelů si dovoluji Vám představit samostatně stojící rodinný dům, vedlejší stavby (hospodářskou budovu), garáž, kůlnu a pozemky. Tato nemovitost leží v části obce Pudlov, ve velmi pěkné a klidné lokalitě, v rozptýlené rodinné zástavbě, ve slepé ulici  téměř na konci. Díky konfiguraci okolního terénu je již zabezpečeno, že je dům mimo záplavové území. Dům je vhodný pro větší rodinu, klidně do budoucna po dokončení horního patra i pro dvougenerační bydlení.

Pozemek je rovinatý, je osázen ovocnými stromy a okrasnými keři. K domu je pozemek o celkové výměře 2270 m2. Zadní hranici pozemku tvoří potůček Bajcůvka ústící až do řeky Odry. Po vydatných deštích je v něm tak metr vody. V zimě po jeho zamrznutí se na pozemek dostanou srnky z louky za ním, na břehu se drží ondatry, na vysokem smrku můžete zahlédnout veverky, které si nosí oříšky do své skrýše. 

Dům byl postaven okolo roku 1925 a po dobu své existence byl průběžně rekonstruován, avšak dispozice je původní, horní patro bylo zvednuto v roce 2005. Dům je k dnešnímu dni plně obyvatelný. Pro splnění současných nároků moderního bydlení předpokládá další rekonstrukci. 

Současní majitelé bydlí v domě od roku 1995, kdy je v roce 1997 postihla povodeň. Od té doby došlo k několika zásadnějším rekonstrukcím. Podlahy byly zaizolovány a vybetonovány. V zádveří, koupelně a chodbě položena dlažba, v jedné mistnosti původní dřevěná (bývalá kotelna), jinak všude PVC lino. Byly vyměněny stará široká dřevěná futra za nová včetně dveří, v celém domě byla provedena výměna elektroinstalace včetně přívodního kabelu do domu (mimo hospodářské budovy, kde je stará elektřina). V té době se dům napojoval na elektrokotel, a tím se dům vytápěl. V roce 2005 se při přístavbě horního patra rovněž vyměnily všechny trámy, krovy a kompletně udělala nová střecha. Ta však není izolována, a byt v horním patře nebyl dokončen. V roce 2010 se pořídil kondenzační plynový kotel Baxi, a udělala se další alternativa vytápění domu. V tomto roce se měnily i okna za plastová. V roce 2014 se kvůli zdražování rozhodlo k vytápění pomocí krbových kamen s výměníkem, kdy se již vyměnily rozvody v mědi a špatné radiátory se vyměnily za nové. Ve 2018 pak dokončili nad vstupní verandou v horním patře terasu, kde již chybí jen ohrazení a dlažba.

Zastavěná plocha domu je 142 m2, objekt je částečně podsklepený, dvoupodlažní (podlahová plocha 1.NP i 2.NP  - 130 m2/patro). Zdivo smíšené o tloušťce 45-50 cm, střecha sedlová, krytina vlnitá, venkovní omítky bryzolitové, vnitřní omítky štukové vápenné, . Schody do sklepa betonové, na půdu dřevěné. Půdní prostor již hotové betonové podlahy. Na půdě jsou vstupní dveře, které mohou druhé bytové jednotce vytvořit samostatný vstup nad stávající garáží. 

Vodovodní přípojka vedena po pozemku parc.č. 595 v PVC trubce DN 100 GG, do domu pak DN 25 po pozemku parc.č. 602. Od vodoměru jsou rozvody vody v pozinkovaných trubkách. Odpady z kuchyně, koupelny a WC svedeny do bezodtokové žumpy o objemu 5,6 m3. Dle mapky situace ze SVMaK je jasné, že v dané lokalitě dosud není vedena kanalizace a zatím se s tím ani nepočítá. Plynová přípojka DN 40mm se nachází na hranici pozemku za plotem v zahradě, a je dále napojen na vytápení a vaření v domě. Elektřina je tažena již v mědi, přívod zavěšený kabel, 230V/380V. Ohřev vody řešen elektrickým bojlerem umístěným v koupelně. Vytápění domu je možnost kombinovat, plynovým i elektrickým kotlem nebo krbovými kamny s výměníkem (možno přepínat), centrálně napojeno na litinové radiátory, které mají výbornou výhřevnost. Okna jsou vyměněna za plastová, včetně půdního prostoru, kde je navíc vchod nad verandou (terasa horního bytu) plastovými dvoukřídlými dveřmi.

Sklepní prostory se skládají z několika skladovacích místností. Vstupy do sklepa jsou z venku i ze vnitř domu.

V přízemí se nachází bytová jednotka 4,5+1. Do domu se vstupuje přes zádveří, ze kterého se jde na WC a jedné menší místnosti sloužící jako technická místnost (jsou v ní umístěny oba kotle). Navazuje na velkou prostornou předsíň, ze které jsou vstupy nejen do 2 pokojů a kuchyně, ale i do sklepa a na půdu. Kuchyň je průchozí do dalšího pokoje a koupelny, oba další pokoje mají vždy jednu stranu průchozí do dalšího pokoje. Vedle domu je průchozí garáž (22 m2), do které se lze dostat od cesty i ze zahrady.

V patře domu je velký otevřený půdní prostor, který lze velmi hezky využít k vybudování dalších pokojů nebo menšího bytu. Dostatečné denní osvětlení místností je již zajištěno plastovými okný ze dvou stran, na třetí straně jsou vstupní dveře.

Vedlejší budovy - dílna, sklad, suché WC - mají pevné zděné základy, sedlová střecha, krytina Ipa. Vedle je postaveno dřevěné venkovní posezení s elektřinou.

PŮDORYS NEMOVITOSTI

FOTOGALERIE NEMOVITOSTI

MAPA LOKALITY

3D SCAN NEMOVITOSTI

DOPRAVNÍ DOSTUPNOST A OBČANSKÁ VYBAVENOST

Pudlov je místí částí města Bohumína.  Převažuje individuální rodinná zástavba.

Dopravní dostupnost městské části je spíše průměrná. Na autobus můžete nastoupit na zastávce Pudlov střed, která je od domu vzdálena 1 km chůze po cestě směr Ostrava nebo 900 m ve směru na Starý Bohumín u bývalé Rybeny, převážně na meziměstské linky, MHD v Bohumíně není. Železnice touto částí prochází, ale není zde zastávka. Nejbližší hospůdka je 800 m od domu ve směru přes koleje do centra Bohumína. 

V Pudlově je k dispozici prakticky veškerá základní občanská vybavenost,  250 m od domu je Základní škola, přes 2 km pak Kaufland, lékarna, restaurace a mnoho dalšího. Vyšší OV je pak dostupná ve zbytku města Bohumína.

Zaměstnání můžete najít v ŽDB Bohumín, Drátovny Bohumín, Bekeart a mnoho dalších, kteří mají své výrobní a skladovací prostory v Bohumíně, nebo po dobudování i ve firmách v nové průmyslové zóně v Ostravě - Hrušově.

TIPY NA VÝLETY

 • Aquacentrum BOSPOR Bohumín

            Aquacentrum BOSPOR Bohumín je ve vzdušné vzdálenosti 3 km od obce Pudlov. Aquacentrum je součástí                  komplexu Bohumínského sportovního centra BOSPOR.

 • Palace in Chałupki

  Hrad, Bogumińska 30, Křižanovice, Slezské vojvodství, Polsko

 • Pěchotní srub MO-S5 "Na trati"

  Pevnost, bunkr, Bohumín - Starý Bohumín, Česko

 • Rozhledna vodojem Bohumín

  Rozhledna, Koperníkova 1215, Bohumín - Nový Bohumín, Česko

  od 28. 6. 2022
 • Kališovo jezero

  Přírodní koupání, Bohumín, Česko

 • Jezero Vrbice

  Přírodní koupání, Bohumín, Česko

 • Heřmanický pivovar

            Pivovar, Fantastické hodnocení, Vrbická 614/131, Ostrava - Heřmanice, Česko

       Zoologická zahrada a botanický park Ostrava   

            ZOO Ostrava - Slezská Ostrava, Česko,   

ENERGETICKÁ HODNOTA BUDOVY

třída G- nehospodárná

KUPNÍ CENA    4.200.000,- Kč

MAJITELÉ SI VYHRAZUJÍ PRÁVO VYBRAT SI NEJVÝHODNĚJŠÍ NABÍDKU.

V případě většího počtu zájemců o tento dům, budeme vybírat zájemce formou aukce.

Máte zájem si tento dům prohlédnout? Vyplňte formulář níže. 

V případě zájmu mě kontaktujte:

 • Telefonní číslo 733726910
 • pište na e-mail info@jitka-biernatova.cz
 • formulář