Prodej rodinného domu Ostrava-Bartovice

Dobrý den,
ráda bych Vám představila tuto dvoupodlažní nemovitost, kterou mám v nabídce. Nachází se v Ostravě - Bartovicích na ul. U Pramenů, což je velice pěkné, klidné a strategicky významné místo s dobrou dostupností jak do centra Ostravy, tak do okolních obcí.

Jedná se o velký prostorný dům o zastavěné ploše 142,04 m2 (13,40 x 10,60), s parkovacím místem a přístavbami které sloužily původnímu majiteli jako garáže a dílny pro veterány. Pozemek je oplocený a má celkovou výměru 747 m2. I když se dům nachází v oblasti s rodinnou zástavbou, je tato lokalita je známá svou klidnou atmosférou a příjemným prostředím i přátelskými sousedy.

Dům byl dokončen dle dokumentace v roce 1990, byl postaven z kamene, cihel, tvárnic včetně kombinací. Je napojen na obecní vodovod, rozvody vody a odpadů jsou již plastu. V letošním roce se v obci dělá kanalizace, která je u tohoto domu přivedena na pozemek. Napojení na dosavadní žumpu není dokončeno.

V posledních letech prošel dům úpravami. Zateplení fasády - 120 vata + ondulainy, zevnitř zateplení podlah polystyrenem a na tom položeny OSB desky, na kterých byl koberec, v některých chladnějších místnostech byly dodělány sadrokortonové desky. Nový majitel má možnost si konečnou podlahu zvolit dle vlastního uvážení. Plastová okna pak dokončily celkové zateplení domu, díky kterému je roční spotřeba za energie - plynové vytápění 22.000,- Kč rok 2022, 20.000,- Kč rok 2023 (to již se jen temperovalo). Rozvody elektřiny jsou v mědi, napojení na 230/380V. Ohřev vody je zajištěn přes kotel na vytápění. Ten je plynový, je centrálně napojen na rozvody ústředního topení. Stále je zde možnost připojit systém na kotel na tuhá paliva nebo vybudovat krbová kamna.

Dům nabízí pohodlné a praktické dispozice, mnoho prostorných místností v přízemí na uskladnění topiva (uhlí nebo dřeva) i potravin, kotelny a garáže.

Přízemí domu

Přízemí domu je dispozičně řešeno spíše jako užitné prostory. Nachází se zde vstupní hala, kotelna, prádelna se sprchovacím koutem i vanou, WC, skladové prostory a dominantou je společenská místnost s kuchyňským koutem (původně to byla garáž) kde je umístěno velké dvoukřídlé balkonové okno s výstupem na zahradu. Také se z přízemí domu dostanete do přístavby. 

Patro domu 

Po dřevěném schodišti vyjdete do patra, které je celé obytné. Z chodby se dostanete do tří samostatných neprůchozích pokojů, obývacího pokoje propojeného s jídelním koutem u kuchyně. Ta je v současné době trošku nešikovně řešená, protože jsou v ní dvoje dveře naproti sobě, což ubírá její prostor. Koupelna a WC jsou i zde samostané místnosti. 

Přístavba domu - vhodná k podnikání

Stavební povolení na přístavbu domu bylo vydáno v roce 1995, poté se začalo stavět. I tato přístavba je zvenku izolována a zateplena. Je postavena z plynosilikátových tvárnic, cihel plných pálených, podlahy beton. Zastavěná plocha přístavby je 298 m2, jsou tam 4 vrata. 

PENB - zatím Třída G, průkaz se připravuje

Celkové roční náklady na vytápění domu byly dle vyúčtování spotřeby plynu v roce 2022 - 22.000,- Kč, v roce 2023 - 20.000,- Kč.

Prodejní cena

4.500.000,- Kč, v případě více zájemců cena k jednání

Kde se Ostrava - Bartovice nacházejí a něco o nich

V roku 1895 zemřel před bývalou panskou hospodou nazývanou Na Jaščurce pod koly koňského povozu arciknížecí čeledín Bardoň. Básník Petr Bezruč (Vladimír Vašek) se dal touto událostí inspirovat ve své nejznámější baladě Maryčka Magdonova. Přeměnil příjmení Bardoně na Magdona, změnil také také příčinu jeho smrti a použil této tragické události ve verších. "Šel starý Magdon z Ostravy domů, v bartovské harendě večer se stavil, s rozbitou lebkou do příkopy pad."
Bartovice měly v obecní pečeti původně doprava kráčejícího bájeslovného okřídleného ptáka Noha (gryfa) s tělem lva a hlavou ptáka, který držel v pařátech kartuš s písmenem B. Nejstarší dochovaná pečeť s tímto obrazcem je z roku 1734. Na obecní pečeti z roku 1820 je jednonohý muž (žebrák) s protézou, jenž stojí pod stromem a drží v pravé ruce berli a levou se přidržuje kmene, aby neupadl. Vpravo od berle je postaveno kolo, vlevo od stromu radlice.
Jméno Bartovice je odvozeno od jména lokátora Bertolda nebo Bartoloměje.
Obec Bartovice byla připojena k městu Ostravě dne 1. července 1960.

Mezi významné osobnosti obce patří především:

Merta Augustin

(1916 Bartovice – 2006 Praha) voják a vědec. Za války se zapojil do odboje v Obraně národa. Uprchl do Anglie, bojoval na západní frontě, po r. 1948 perzekuován komunisty. Kapacita v oboru sociální informatiky. Otec zpěváka Vladimíra Merty.

Delong Armin

(1925 Bartovice - 2017 Brno) vědec. Zakladatel čs. elektronové mikroskopie patří ke světově uznávaným kapacitám. Za elektronový mikroskop získal zlatou medaili na Světové výstavě EXPO 1958 v Bruselu. Po roce 1989 byl místopředsedou Čs. akademie věd.

Dopravní dostupnost a občanská vybavenost

Kolem pozemku vede obecní silnice, která se v jednom směru vine do Ostravy, v opačném do Šenova. Po slepé ulici se pěšky dostanete do 5 minut k autobusové zastávce U samoobsluhy (ta je přebudována na obchůdek se vším potřebným pro domácnost Můj vercajk). Autobusem můžete jet směr Hranečník a odtud již kamkoliv do Ostravy, nebo opačným směrem na Šenov, Havířov, Frýdek-Místek, Terlicko, ...

V této části dojdete do ZŠ Bartovice, Ještěrka, restaurace, autoservisy, a jiná občanská vybavenost. Autobusem jste za 5 minut v Hrušce, Penny, na úřadě či poště, velké ZŠ nebo MŠ. no prostě v centru dění.

Zajímavosti v Bartovicích:

1. Památník obětem 2. SV u ZŠ v Ostravě – Bartovicích, ul. Bartovická.

2. Památník obětem z řad členů Sokola Bartovice, kteří zahynuli v letech 1939-1945 v Ostravě- Bartovicích na ul. Těšínská.

3. Památník vojínům 1. světové války na ul. Těšínská v Bartovicích. Pomník byl postaven místní skupinou válečných poškozenců z příspěvků Sokola v roce 1922.

4. Naučná stezka u společenského domu v Bartovicích

5. Společenský dům v Ostravě-Bartovicích byl slavnostně uveden do provozu na Silvestra 1962. Na jeho výstavbě se obětavě podíleli bartovičtí občané. V současné době je majitelem Úřad městského obvodu Radvanice a Bartovice. Nájemce zde provozuje restauraci a Motobar. Sál slouží ke kulturním, tělovýchovným a společenským událostem občanů obvodu.

Ozdravné centrum JEŠTĚRKA

Skládá se z kryté a venkovní části. V části kryté mohou občané využít bazén, sportovní halu, saunu, masáže a restauraci. Venkovní areál poskytuje víceúčelové hřiště, hřiště na plážový volejbal, kuželky a v letních měsících zahrádku restaurace. V budově se nachází rehabilitační centrum spol. AKTIN 

Máte dotaz? Pokud máte zájem se na tuto jedinečnou nemovitost podívat osobně, nebo máte-li jakékoli dotazy, neváhejte mě kontaktovat. Jsem k dispozici kdykoliv telefonicky, přes WhatsApp nebo e-mailem.  Děkuji a těším se na Vaši zpětnou odezvu.
Máte dotaz? Pokud máte zájem se na tuto jedinečnou nemovitost podívat osobně, nebo máte-li jakékoli dotazy, neváhejte mě kontaktovat. Jsem k dispozici kdykoliv telefonicky, přes WhatsApp nebo e-mailem. Děkuji a těším se na Vaši zpětnou odezvu.